גוגל (Google) לוקחת את המלחמה באפל צעד אחד קדימה, והפעם בחזית חדשה: Apple Pay. החברה הודיעה כי מכשירי האנדרואיד שלה בארה"ב יגיעו עם אפליקציית Google Wallet, הארנק החכם, מותקנת מראש. את שיתוף ההפעולה תקיים גוגל עם חברת Softcard וכצעד ראשון, היא תגיע במכשירים שיימכרו ברשתות AT&T, T-Mobile ו-Verizon באמריקה בהמשך השנה.

אפליקציית Google Wallet כבר קיימת עוד משנת 2011, אשר הייתה הראשונה לנצל את טכנולוגיית ה-NFC לשימוש כאמצעי תשלום והיא מאפשרת רכישה בחנויות, העברת כספים או שימוש כאמצעי תשלום ברכישות באינטרנט. אולם, בשל חוסר הצלחה להיטמע בשוק ושיתופי פעולה דלים, שירות התשלומים של גוגל הלך ודעך, ונראה כי דווקא שירות ה-Apple Pay של אפל הוא מה שגרם לכולם להתעורר. השירות, שכזכור הושק יחד עם מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus משלב לראשונה את טכנולוגיית ה-NFC במכשירי החברה, ולצורך הזיהוי משתמשת אפל בטביעת האצבע עם ה-Touch ID.

צעד זה מצטרף גם לרכישה של חברת LoopPay על ידי סמסונג, שמראה כי גם היא מתכננת להיכנס לתחום התשלומים הניידים. כעת, גוגל וגם סמסונג יצטרכו לסגור את הפער שפתחה מולם אפל, וזה וודאי לא יהיה להם קל ופשוט.