גוגל הכריזה הערב באירוע בניו יורק על הארנק הדיגיטלי הראשון המשתמש בטכנולוגית ה-NFC עם מגוון חברות ושירותים אשר יתמכו בשירות החדש. ה-Google Wallet היא אפליקציה למכשירי האנדרואיד המאפשרת למשתמש לבצע רכישות ותשלומים דרך הסמארטפון שלהם ללא צורך בתשלום פיזי כלשהו (מזומן, אשראי), ובאמצעות טכנולוגיות ה-NFC, המשתמש יוכל רק לגעת בקופה ולאשר את התשלום. התקשורת מתבצעת בצורה אלחוטית ומאובטחת לחלוטין, והאפליקציה תאפשר למשתמש לעקוב אחר הוצאותיו, לנהל את אמצעי התשלום ולבדוק את היסטורית הרכישות.

רשתות הענק Macys, Walgreens, Toys 'R us ו-Subway הם רק חלק מהחברות אשר יאפשרו רכישה דיגיטלית ממכשיר הנייד שלכם רק על ידי נגיעה וחברות נוספות נמצאות במסר ומתן עם גוגל לחיבורם לשירות. החיוב מתבצע כרגע עם כרטיס אשראי של Master Card או כרטיס Prepade של גוגל אך כמובן שניתן יהיה להוסיף לשירות בהמשך כרטיסים נוספים.

רק ל-Nexus S
טכנולוגית ה-NFC נמצאת מזה מספר שנים איתנו, אך רק לאחרונה החלו חברות רבות לאמץ אותה כשהיצרניות השונות ובניהם מוטורולה, סמסונג, בלקברי ועוד החלו להטמיע את הטכנולוגיה במכשירי הדור החדש. כך גם מכשיר הדגל הנוכחי של גוגל, ה-Nexus S שהושק לפני כחצי שנה הגיע עם רכיב NFC בתוכו, כך שהוא תוכנן מראש לשימוש באפשרות זו, וגם זהו המכשיר היחידי שנתמך כרגע לביצוע רכישות בארה”ב. מגוגל נמסר כי היא תאפשר ביצוע רכישות גם למכשירים נוספים בהמשך, וגם אם אין ברשותם את רכיב ה-NFC, יהיה ניתן להוסיף זאת באמצעות מדבקה מיוחד. השירות יחל את פעילותו בחודשים הקרובים, ויתפשט בהמשך לאזורים וחנויות נוספות בארה"ב.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

קניות קבוצתיות
גוגל גם הכריזה על שירות Google Offers המציע את “מוצר היום” למכירה בהנחה מיוחד, בדומה לאתרי הקניות השונים ששוטפים אותנו לאחרונה בארץ. גוגל מעוניינת לשלב את שירות זה יחד עם ה-Google Wallet אשר יציע לרוכש הצעות מידיות ורלוונטיות בהתאם למיקומו ומבצעים שונים בהתאמה לרכישותיו.

Google Wallet, או “ארנק דיגיטלי” הוא ביטוי שאנו שומעים כבר שנים אך איכשהו זה תמיד נשאר בגדר רעיון. הפעם נראה כי זה רציני יותר מתמיד ויהיה מעניין לראות האם אכן גוגל תצליח במשימתה ותכבוש גם את עולם הקניות, שם הכסף המתגלגל הוא גדול הרבה יותר מכל תחום אחר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.