אחרי השמועות לפיהן גוגל (Google) תכנס לשוק הגיימינג ולאחר השקה מוצלחת של Project Stream להזרמת משחקים, השיקה החברה באופן רשמי היום את שירות משחקים בשם Stadia.

באירוע שערכה הערב הציגה גוגל את Stadia וציינה כי לא מדובר בקונסולת משחק, אלא שירות חדש שיאפשר להזרים משחקים ישירות מהענן אל המחשב, הטלפון, הטאבלט או הטלוויזיה החכמה ללא צורך במכשיר או קונסולה עם כוח עיבוד חזק, ואפילו ללא צורך לחכות להורדה של המשחק. בשעה ש-Project Stream הניסיוני הריץ את המשחק Assassin’s Creed: Odyssey ברזולוציה של 1080p ובקצב רענון של 60 פריימים לשנייה, Stadia צפוי להריץ משחקים באיכות 4K וכן יכלול תמיכה ב-HDR ובסואנד היקפי (סראונד).

Image result for Google Stadia

שירות Stadia גם יתממשק עם שירותים קיימים, כך שאם המשתמש יצפה בסרטון קשור או יגלוש באתר שעוסק במשחק מסויים, בלחיצת כפתור הוא יוכל לשחק ישירות במשחק. המפתחים יוכלו גם לבחור אם ירצו להפעיל יכולת של חוצה פלטפורמות, ויוכלו לפתח את המשחקים שלהם בענן של גוגל, בכל שירות ענן אחר או באמצעות הכלים הרגילים, כך שהמפתחים לא יצטרכו לעשות מעבר מורכב בין הפלטפורמות. השירות מריץ מערכת הפעלה מבוססת לינוקס (Linux) ותומך במנוע Unreal.

ויש גם בקר משחקים

שירות Stadia יתמוך בבקרי משחק, מקלדות, עכברים ומיקרופונים שיתחברו ישירות למכשיר שאליו המשחק מוזרם. מחשש של עיכובים בזמן התגובה, גוגל הכריזה גם על בקר משחק חדש שיתקשר ישירות עם שרתי החברה וישלוט באופן ישיר על המשחק ולא דרך המחשב או הטלוויזיה. הבקר נראה כמו הכלאה של ה-Xbox One ושל ה-PlayStation 4, כאשר ידיות האחיזה נמצאות במרכז. לשלט יש גם כפתור מובנה ללכידת סרטונים מהמסך ולשיתופם ב-YouTube, ואף כפתור מובנה לגישה ל-Google Assistant.

קרא עוד:  מלחמת הקונסולות: PlayStation 5 תושק ב-2020

גוגל לא חשפה את כל הפרטים על שירות Stadia כמו תאריך השקה או עלויות.