הבלוג הרשמי של גוגל (Google), העלה ראיון עם איבי רוס (Ivy Ross) שהיא מנהלת צוות עיצוב המוצרים בחברה. זהו הצוות האחראי למראה הייחודי של מכשירים כדוגמת ה-Pixel 2, סדרת הרמקולים החכמים Google Home והמחשב הנייד Pixel Laptop. לצד הראיון, מופיעים צילומים החושפים לראשונה דגמי אבי-טיפוס שונים שהובילו בסופו של דבר למראה הסופי של מכשיר ה-Pixel 2, כמו גם הרמקול החכם Google Home Mini.

ה-Pixel, אם לשפוט לפי הצילום, החל את דרכו כמכשיר בעל קווים ישרים וחדים יותר בטרם זכה למראה העגלגל והסופי שלו. גם הגוון השחור שנבחר בסופו של דבר לחלקו העליון של המכשיר היה בגרסאות הקודמות מבריק ובולט יותר. בצילום שבו נראים מספר גרסאות מוקדמות של ה-Google Home Mini, ניתן להבחין בצבעי כיסוי שנבחנו ובסופו של דבר לא הגיעו לגרסה הסופית.

במהלך הראיון, מספרת איבי כי היא גאה במיוחד בכיסוי הבד של ה-Google Home Mini. ״הדרך שבה אנו משתמשים בבד לא הייתה קלה. היא דרשה הרכבה מיוחדת כדי להצליח להגיע למראה הפשוט… חלק מהדברים שנראים פשוטים הם למעשה המורכבים ביותר לייצור!״. איבי מגדירה את העיקרון החשוב ביותר בעיצוב מוצריה של גוגל במילה אחת – אנושי. ״ככל שאנו מבלים זמן רב יותר מול מסכים שטוחים, נחשוק יותר בצורות רכות ותלת-מימדיות״. עושה רושם כי בגוגל מרוצים מאוד משילובי בד ופלסטיק רך, ונראה את הסגנון הזה גם במוצרים עתידיים של החברה.