גוגל (Google) השיקה את גרסה 71 של דפדפן הכרום (Chrome) לציבור הרחב לאחר שהיה בבטא בתקופה האחרונה והוא זמין להורדה למחשבי Linux, Windows ו-Mac ובקרוב גם למכשירים הניידים.

החידוש העיקרי בגרסה החדשה היא תכונה שגוגל עובדת עליה כבר מספר חודשים שמטרתה לשפר את חווית הגלישה ולמנוע את הופעתן של פרסומות אגרסיביות ומטרידות או פרסומות המוצגות כשכבה מעל התוכן.

מדובר על פרסומות קופצות שצצות לפתע או כאלה שדורשות להקליק עליהן כדי לצפות בתוכן הרצוי. בנוסף גוגל כללה בחסימה גם פרסומות הונאה כמו אלה המתריעות לשווא על וירוס או פרסומות שבהן נמצא כפתור לסגירת המודעה – שלמעשה מביא לפתיחת חלונות חדשים ופרסומות אחרות

לשם כך גוגל הגדירה מה נחשב לחוויית גלישה פוגענית (Abusive experiences) וכל אתר שלא יעמוד בקריטריונים עלול להצטרף ל-״רשימה שחורה״ שתביא לחסימת כל הפרסומות המשולבות באופן גורף. טרם צירופם לרשימה, יעמדו בפני בעלי האתרים 30 ימים לתקן את הליקויים ולהסיר את הפרסומות המזיקות, או לערער בפני גוגל על ההחלטה.

למי שאינו מעוניין בסינון הפרסומות המתקדם, ניתן לבטל זאת דרך הגדרות הדפדפן. גוגל מקווה כי גרסת הכרום החדשה תגרום לבעלי אתרים להסיר את הפרסומות המטרידות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.