גוגל (Google) חזרה בה אמש מאחד הפרויקטים השאפתניים בתולדותיה: הנגשת מערכת ההפעלה Android לכל מכשיר בעזרת גרסת Android Things. ברשומה בבלוג המפתחים שלה, כתבה החברה כי בעקבות הצלחת מערכת ההפעלה הקלה שלה בתחום הרמקולים והמסכים החכמים, היא החליטה להתמקד אך ורק בשני סוגי המכשירים האלה.

אלא שבפועל, נראה שמה שגרם לשינוי הוא פחות ההצלחה ברמקולים ומסכים ויותר הכישלון בתחום המכשירים שטים להם את היכולת לספק ממשק קולי או חזותי. פיתוח אפליציות על בסיס אנדרואיד למקררים, מכונות כביסה, חיישנים וכדומה הוא עדיין לא פשוט, ולכן החליטה החברה לא לנסות להכניס מערכת הפעלה שלמה למכשירים כאלה, אלא להסתפק בהצעת שירותי ניהול בענן וחיבור ל-Google Assistant למכשירים כאלה המריצים מערכות הפעלה אחרות.

בפועל, ההשלכות של המהלך לא יהיו דרמטיות: בשלוש השנים מאז הצגת הפרויקט תחת שם הקוד Brillo ב-2015, דרך שינוי השם ל-Android Things ב-2016 ושחרור הגרסה הראשונה ב-2018, לא יצא לשוק אף מכשיר המבוסס על מערכת ההפעלה מלבד אותם רמקולים ומסכים של חברות כמו לנובו (Lenovo) ו-JBL. עם זאת, גוגל ציינה כי מפתחים יוכלו להמשיך להשתמש ב-Android Things למכשירים שאינם רמקולים ומסכים, בתנאי שמסובר בניסוי קטן ולא במכשיר המשווק מסחרית.