בזמן שגוגל (Google) עדיין עובדת על עדכון למערכת המחשוב הלביש שלה, Android Wear 2.0, צצים ועולים עוד פרטים על היכולות שהיא תביא עימה. גוגל כזכור הייתה אמורה להשיק את העדכון כבר בסתיו הנוכחי, אבל דחתה אותו ברגע האחרון לתחילת 2017 ודיווחים חדשים עולה כי אולי אחת הסיבות לכך היא רצון החברה להציג חידושים משמעותיים ואחד מהם הוא תשלום דרך השעון החכם.

בבדיקה מעמיקה התגלה בקובץ ה-APK של Google Play Services לשעון מספר שורות קוד ומחרוזות בהן נראה הביטוי "Tap and Pay", כמו גם ההודעה "Try holding your watch to the terminal again". מה שככל הנראה מעיד על כך ששעונים חכמים בעלי שבב ה-NFC יוכלו לשלם בחנויות ובתי עסק על ידי הצמדת השעון למסוף חכם. זה למעשה דומה למה שמציעות חברת אפל ׁ(Apple) עם השעון Apple Watch או סמסונג (Samsung) עם שעוני ה-Gear. לא ברור מדוע חיכתה גוגל להשיק את הפיצ'ר הזה, שכן שעוני אנדרואיד חכמים בעלי שבב NFC היו בשוק כבר לפני שנתיים.

פיצ'ר נוסף שככל הנראה יגיע עם העדכון הוא Instant Apps, שיציע להשתמש באפליקציות מבלי להתקין אותן על השעון, במידה כך שהמשתמש יוכל להפעיל אותן פעם אחת בלבד וזה הכל.

עדכון Android Wear 2 כאמור צפוי להגיע רק בתחילת השנה הבאה, ושמועות טוענות כי לצדו מתכננת להשיק גוגל גם ליין של שעוני אנדרואיד חכמים מתוצרתה תחת המותג Pixel.