גוגל (Google) כבר הודיעה לאחרונה על סגירת הרשת החברתית הלא ממש מוצלחת שלה, +Google. אבל אם באוקטובר הודיעה החברה כי הרשת תיסגר לקראת סוף 2019 – בשל פרצה שנמצאה בה וגם מסיבה שאין יותר מידי משתמשים – כעת מתברר כי לוח הזמנים הוקדם. הסיבה היא חשיפת פרצה נוספת שעלולה להשפיע לפי הפרטים שגוגל סיפקה על כ-52 מיליון משתמשים.

האקר שינצל את הפרצה יוכל לקבל גישה למידע אישי של משתמשים כגון כתובת דואר אלקטרוני, גיל, מקצוע ועוד, גם אם המידע לא הוגדר כציבורי. בינתיים בגוגל אומרים כי מידע רגיש אחר כמו הסיסמה האישית עדיין לא דלף.

את הפרצה הזו גוגל כבר סגרה, וכדי להקדים תרופה למכה הבאה היא תסגור את כל ממשקי התוכנה שאפשרו למפתחי צד ג' גישה למידע של המשתמשים כבר בתוך 90 יום – עוד לפני סגירת השירות עצמו.

והתוצאה הסופית היא כאמור שבגוגל החליטו כי שלא להמשיך ולתחזק את חורי האבטחה, ולכן היא הודיעה כי היא תוריד את הרשת החברתית שלה כבר באפריל 2019, חצי שנה מוקדם יותר מאשר לפי ההודעה המקורית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.