גוגל (Google) שחררה עדכון לאפליקציית התמונות שלה, Google Photos, בגרסתה המיועדת למכשירים מבוססי iOS כגון האייפון והאייפד. עדכון זה מיישר קו עם האפליקציה העדכנית למכשירי אנדרואיד, ומאפשר למשתמשים לערוך בדיעבד תצלומי פורטרט שצולמו באמצעות מערך עדשות כפול, כמו זה המותקן במכשירי ה-iPhone X, ה-iPhone XS, ומכשירי ה״פלוס״ הוותיקים יותר של החברה.

האפליקציה מאפשרת לקבוע מחדש את מידת טשטוש הרקע ואפקט העומק של התצלום, כמו גם לבצע עריכה מאוחרת של רמת התאורה ולבחור מחדש את נקודת המיקוד. יש לציין כי בכל המקרים הללו, מבצעת האפליקציה עריכה עצמאית ונפרדת מזו של אפליקציית המצלמה מבית אפל (Apple), כך שהתוצאות אינן בהכרח זהות לאלו שהיו מתקבלות בזמן אמת. מאחר וגוגל משתמשת באלגוריתמים מתקדמים, באינטליגנציה מלאכותית ובכוח חישוב הענן האדיר של החברה, ייתכן למעשה כי עריכת התצלומים דרך Google Photos תספק תוצאות טובות מאלו של אפל.

google-photos-ios-depth-edit

אפקט נוסף שהאפליקציה תומכת בו כעת הוא ״Color Pop״, בחירת אובייקט אחד בתצלום שיוצג כצבעוני, לעומת הרקע שיהפוך לשחור ולבן. עד היום ניתן היה להחיל אפקט זה רק על תצלומים שאותם גוגל הייתה בוחרת באופן אוטומטי (דרך תפריט ״Assistant״), אולם כעת ניתן להפעיל אותו כאמור על כל תצלום שעלה לשירות. כזכור, גוגל מעניקה לכל המשתמשים נפח אחסון בלתי מוגבל לכל התמונות שלהם באיכות של עד 16 מגה-פיקסל, בעוד שבעבור אחסון הקבצים המקוריים מוצעות חבילות אחסון בתשלום חודשי.