מאז שאפל השיקה סירי (Siri), יישום העוזרת האישית, מעריצי אנדרואיד רבים חיכו בציפייה ליישום זהה מצד גוגל, זאת למרות הזיהוי הקולי שכבר קיים במכשיר אך לא ממותג כעוזרת אישית. אמש בכנס המפתחים כחלק ממערכת ההפעלה החדשה Jelly Bean, הוצג השירות Google Now, שהוא הכל רק לא כפיל של סירי.

התחרות על תחום החיפוש הקולי

Google Now, כל המידע על מסך אחד

סירי, מאיימת על התחום המזוהה ביותר עם גוגל, החיפוש באינטרנט ולמעשה באמצעות השימוש בסירי רוב הזמן נעשה שימוש במנועי חיפוש מתחרים כמו מנוע התשובות וולפרום-אלפא, בנוסף השירות של אפל נראה מתקדם מאפשרות החיפוש הקולי של גוגל, שהיה קיים עוד לפני סירי, אך הוא היה מחזיר תוצאות כמו כל חיפוש טקסטואלי בגוגל.

עם השקת Google Now (גוגל נאו), משפרת החברה את שירות החיפוש הקולי שלה, שהופך חכם ויעיל יותר. כעת באמצעות מחווה של החלקת של כפתור הבית הווירטואלי כלפי מעלה יופעל יישום Google Now, אשר מרכז מידע משאר שרותי גוגל השונים ומסדר אותם לפי המיקום והשעה, כך שאם נכנס ליישום בבוקר יתקבלו הוראות ניווט אל העבודה אשר גם מתחשבים בעומס בכבישים והצעה לניווט בדרך חלופית. אם קיימת ביומן פגישה היישום החכם מתריע ומודיע כמה זמן יש לכם עד לפגישה ביחד עם הזמן שלוח להגיע לשם באמצעות התחבורה הציבורית או הרכב וכך היישום הופך לעוזר אישי חכם באמת.

קרא עוד:  כלים חדשים למלחמה בבריונות רשת ב-Instagram

כמובן שניתן להשתמש באפשרויות החיפוש הקולי של היישום והתשובה תחזור בצורה גדולה וידידותית, כך שאם תשאלו אם קיימת מסעדה טובה באזור על המסך תוצג המסעדה ויהיה אפילו ניתן להזמין מקום במסעדה ישירות מתוך היישום, באמצעות משיכה למעלה ניתן לחשוף תוצאות חיפוש נוספות אשר מסודרות כפי שאנו מכירים אותם היום.

גוגל רוצים לדעת עליכם הכל ויש סיבה לכך
כזכור, בשנה החולפת הציגה גוגל מדיניות פרטיות חדשה המבקשת לאחד את המידע האישי הקיים לכל אורך שירותי גוגל. נראה כי המטרה מעבר לפישוט התנאים היא לסייע ליישום הגוגל נאו "ללמוד את המשתמש", כאשר הציגו את היישום על הבמה אף ציינו כי הוא לומד להכיר את המשתמש עם הזמן ואפילו יודע איזו קבוצת ספורט המשתמש אוהד ומציג מידע רלוונטי אודותיה על המסך.

בשונה מסירי, Google Now מקריא את התשובה שהגיע מתוך מנוע החיפוש ולא מסתפק רק בתבנית כמו "מצאתי מסעדה הקרובה אליך", אך בשונה ממנה נראה כי גוגל לא התיימרו לתת ליישום שלהם "אישיות" מה שיהפוך את השירות לפחות מהנה אך הרבה יותר פרקטי. כרגע היישום זמין רק במכשירים המריצים את מערכת-ההפעלה Jelly Bean, אך גוגל לא ציינה האם היישום יעשה את דרכו למכשירים ישנים יותר או אפילו למכשירים מתחרים כמו מכשירי ה-iOS או המחשב האישי.

וידאו: מציגים את Google Now

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.