בלומברג (Bloomberg) מדווח כי גוגל (Google) עובדת על מערכת אבטחה משוכללת במיוחד, המיועדת ללקוחותיה הנמצאים תחת איום כבד של האקרים ופשעי סייבר: מנהלים בכירים, פוליטיקאים וגופים ממשלתיים. המערכת תתבסס על הגנה תלת-שלבית, הכוללת שני אביזרי חומרה שונים אותם יחויב המשתמש לחבר למחשב. אחד מהם יהיה התקן USB, ואילו לגבי השני עדיין לא פורסמו פרטים מדויקים אולם ייתכן כי מדובר בחיישן ביומטרי.

זאת ועוד, לקוחות שיצורפו למערכת האבטחה החדשה לא יוכלו עוד להשתמש בתוכנות צד שלישי על מנת לגשת לקבצים המאוכסנים בשירות Google Drive. הם גם יהיו הראשונים ליהנות מתיקוני אבטחה שונים אותם תפיץ גוגל, מיד עם גילוי של איום חדש.

נראה כי מערכת זו פותחה על ידי גוגל כתגובה לפשעי הסייבר שהתרחשו סביב מערכת הבחירות האמריקנית, בה התערבו לפי הערכת גורמי המודיעין האקרים שהופעלו על ידי הממשל הרוסי. אחת המתקפות האקטיביות ביותר כללה חדירה לחשבון ה-Gmail של בכיר בקמפיין הבחירות מטעם המפלגה הדמוקרטית, ופרסום תכתובות פנימיות שונות של המועמדת הילארי קלינטון.

גוגל מעוניינת אם כן להקשות להבא על חדירה בלתי מורשית לשירותיה, אם כי בשלב זה תוצע המערכת ללקוחות נבחרים בלבד, ולא ברור האם בכוונת החברה למכור אותה גם למשתמשים עסקיים. אלו יכולים כיום לרכוש אבטחה משופרת תמורת תשלום הנשענת על אימות באמצעות התקן USB בלבד.