כיום כשרוצים לבדוק את מהירות הגלישה באינטרנט רוב הגולשים מסתמכים על האתר או האפליקציה SpeedTest של Ookla, אך על-פי ציוץ של משתמש הטוויטר [email protected] נראה כי גוגל (Google) תאפשר לבדוק את מהירות האינטרנט ישירות משורת החיפוש על-ידי חיפוש של הביטוי "Check Internet Speed".

לפי הדיווח, לאחר הקלדת הביטוי תופיעה כרטיסיה הקוראת למשתמש לבצע בדיקת מהירות אשר תתבצע תוך 30 שניות על ידי בדיקת הורדה של לפחות 40 מגה-בייט, כנראה על-מנת להזהיר את משתמשי הסלולר. הבדיקה מונעת על-ידי Measurement Lab, פלטפורמה פתוחה לבחינת ביצועי האינטרנט שהציגה החברה ב-2009.

אנו בדקנו והכרטיסייה החדשה לבדיקת מהירות הגלישה עדיין לא מופיע אצלנו, כנראה מדובר בעדכון שנפרס באופן מדורג ויגיע אל כלל המשתמשים בהמשך.

זו הפעם הראשונה שגוגל מאפשרת לבדוק את מהירות הגלישה ישירות משורת החיפוש, אך זהו לא שירות בדיקת ביצועי התשתית והספק הראשונים של החברה ולמעשה בעבר החברה היא איפשרה לבדוק את טיב החיבור על-ידי דו"ח איכות הוידאו של יוטיוב, בנוסף גם נטפליקס (Netflix) מאפשרת לבדוק את ביצועי הרשת והשיקה מוקדם יותר השנה את fast.com, אתר מינמליסטי הבודק את מהירות ההורדה מהשרתים של נטפליקס.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.