זה לקח יותר מידי זמן, אבל כעת גם דפדפן הכרום (Chrome) של גוגל (Google) תומך בתצוגה כהה עם השקת גרסה הגרסה החדשה למחשב האישי.

גוגל השיקה אמש את הדפדפן בגרסה 74 לבעלי מערכות הפעלה Windows, Linux ו-Mac אשר כולל לראשונה 'מצב כהה', בו בממשק התצוגה של הדפדפן, התפריטים ושורת הכתובות מוחלפת מצבע לבן לצבע שחור.

האפשרות, שהייתה זמינה לבעלי Mac עוד לפני כחודש עם גרסת כרום 73, הגיעה כעת לכלל המשתמשים ודורשת כמובן עדכון לגרסה החדשה. עם זאת, באופן תמוהה גוגל לא מאפשרת להפעיל את המצב הכהה בלחיצת כפתור. במקום זאת הוא משתנה בהתאם לממשק בחלונות, כך רק אם יופעל מצב כהה ב-Windows 10 (הזמין דרך הגדרות המערכת).

כך תפעילו מצב כהה בכרום

אבל כמובן לכל דבר יש פתרון ולפי גולשים ניתן לכפות את המצב הכהה בדפדפן בשימוש בפקודה פשוטה. כל שנדרש הוא ללחוץ על קיצור הדרך של הדפדפן שנמצא בשולחן העבודה בכפתור ימני > משם להיכנס להגדרות (Properties) > תחת לשונית הקיצור דרך (shortcut) יש להוסיף בשורת היעד (Target) את הטקסט הבא: “–force-dark-mode” (ללא מרכאות).

יש לציין שערכות נושא כהות תמיד היו זמינות למשתמשי המחשב, אולם זו הפעם הראשונה בה העיצוב הכהה הוטמע רשמית, אפשרות המתאימה את כלל הדפדפן, ההגדרות והתפריטים ולא רק את שורת החלונות. מלבד המצב הכהה, כרום 74 גם כולל מספר עדכוני אבטחה כמו גם מצב חסכון נתונים חדש באנדרואיד המכונה Lite Mode, אשר יחליף את Data Saver שהיה עד כה וכן יכולת להסתיר מאתרים כי גולשים במצב מוסתר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.