פתחו את היומנים: כנס המפתחים של גוגל (Google) ייערך השנה בין 7-9 במאי, כך נחשף בסוף השבוע בטוויטר.

החברה לא נוהגת להודיע בצורה הרגילה על תאריכי ומיקום כנס Google I/O. במקום זה, היא מעלה חידה הקשורה לתכנות ושפתרונה מזכה את הפותר בכרטיס כניסה חינם. זה בדיוק מה שהיא עשתה ביום שישי. לערוץ המפתחים של גוגל בטוויטר עלו שלושה ציוצים: בראשון היה טקסט החידה, מלווה בקישור לדף המכיל לכאורה רק סרטון מסתורי; בשני היה מסר מתגרה; ובשלישי קטע מתוך הסרטון.

אבל בזמן שמאות מפתחים מנסים לפענח את החידה ומעלים חלקים שונים של הדרך לפתרון בתגובות לציוצים של גוגל, הצליח המפתח השוויצרי טיל קוטמן להגיע לפתרון בלי לפצח את החידה. קוטמן עשה את מה שכל מפתח היה עושה אילולא הסחת הדעת של כתב החידה, וחיטט בכל פרט שניתן היה למצוא בקוד המקור של הדף שהעלתה גוגל עם כתב החידה.

מלבד התמונה עם לוגו האירוע, אותה מצאנו גם אנחנו תוך 3 דקות, הצליח קוטמן להגיע לקובץ שבו מופיעה הזמנה לכנס המפתחים בטקסט פשוט, כמו גם קישור לציוץ מחשבון פנימי של גוגל. קוטמן ענה לציוץ של גוגל עם הפרטים שמצא, והחברה מיהרה להסיר גם את הקובץ וגם את חשבון הטוויטר – אך מספר שעות אחר כך אישר המנכ"ל סונדאר פיצ'אי את הפרטים.

פרטים על תוכן האירוע עדיין לא ידועים, אך לאור תקדימי השנים הקודמות, ניתן להניח כי יוצגו בו מכשירי Pixel חדשים, כמו גם גרסת בטא של Android Q שתוצע להורדה עבור מפתחים ומשתמשים שאינם מפחדים להשתמש בגרסאות ראשוניות עם כל הבאגים שבאים איתן.