גוגל (Google) הודיעה על התאריך הרשמי לפתיחת כנס המפתחים השנתי שלה, Google I/O 2016 שייערך במאונטן וויו שבקפורניה, בין ה-18 ל-20 למאי. את ההודעה מסר לא אחר מאשר סונדר פיצ’אי (Sundar Pichai), מנכ”ל גוגל שהוסיף ואמר כי האירוע יתרחש “היכן שכל החל לפני 10 שנים: אמפיתיאטרון Shoreline”, שזה למעשה אזור פתוח בחצר האחורית של משרדי גוגל. לרוב, החברה נוהגת לערוך את האירועים שלה במרכז Moscone שבסן פרנסיסקו והסיבה כי היא עברה למקום שונה אולי מרמז על הבאות.

ב-Google I/O 2016 החברה צפויה לחשוף את הפרטים המלאים וכל החידושים של מערכת האנדרואיד N, הגרסה החדשה שבין היתר דובר כי היא תכלול אפשרות לעבודה בריבוי חלונות באופן מובנה. דיווחים ואף בכיר החברה הצהיר על כך בפומבי, אולם עד כה לא ראינו הוכחות חותכות.

עוד נקבל וודאי עדכונים על תוכניותיה של גוגל לתחום המחשוב הלביש ובראשם ה-Google Glass ואולי גם נראה גרסה משופרת של CardBoard ועדכונים עתידיים למערכת ההפעלה Android Wear עם חידושים שלא הוכרזו כמו תמיכה ברמקול. ישנן הערכות כי היא תדבר גם על Brillo, מערכת הפעלה למוצרי IoT (האינטרנט של הדברים) וכן עדכונים על הרכב האוטונומי ו-Chrome OS.

על כל אלה ועוד, נשמע וודאי אף לפני כן, שכן יש עוד זמן לא מועט עד האירוע.