חודשים ארוכים מלווים אותנו הדיווחים על כוונתה של גוגל (Google) לנטוש את מותג מכשירי ה-Nexus (נקסוס) לטובת מותג חדש – Google Pixel. עתה, לאחר שהוכרזו מכשירי Pixel ו-Pixel XL החדשים, מתקבלת גם ההודעה הרשמית בנוגע להחלפת מותג הדגל.

בשיחה שערך TheVerge עם בכירים בחברה נאמר לאחר ההכרזה כי "לא קיימות תכניות למכשיר Nexus בעתיד", כלומר אין לגוגל כוונה לעבוד על מכשירי Nexus בזמן הקרוב-רחוק, מה שאמת את הדיווחים בנושא ומאשר באופן רשמי כי מותג מכשירי Nexus לא ימשיך איתנו יותר.

מותג מכשירי Nexus החל ב-2010 עם Nexus One שיוצר לראשונה בשיתוף עם HTC, כמכשיר למפתחים. מאז התפתחה הסדרה וגוגל מצידה הקפידה לגוון ולשתף פעולה עם חברות שונות כמו סמסונג (Samsung), חברת LG, מוטורולה (Motorolla) ואף וואווי (Huawei) במוצרים שונים כמו טלפונים, טאבלטים ומזרימי מדיה.

מכשירי Nexus מריצים את גרסת האנדרואיד העדכנית ביותר המקבלת עדכונים ישירות מגוגל, מה שהפך אותה לפלטפורמה נוחה למפתחים וחלופה עבור אלו שמחפשים מערכת נקייה ובלי תוספות. מותג Pixel החדש אינו מתבדל מ-Nexus מבחינה זו וגם הוא מגיע עם הממשק הנקי של גוגל לצד כל יתרונותיו, אילו הפעם המכשיר משווק תחת ייצורה של גוגל ומציע עוד מספר פיצ'רים בלעדיים כמו Google Assistant ואת Pixel Lancher.