Google Pixel ו-Pixel XL

גוגל (Google) נכנסת גם לתחום החומרה ומציגה שני מכשירים סלולריים: Google Pixel ו-Google Pixel XL (פיקסל), טלפונים ראשונים תחת מותג גוגל. אלו יחליפו את סדרת מכשירי Nexus שליוותה אותנו עוד משנת 2010.

Phone by Google

בגוגל אומרים כי עיצבו ותכננו בעצמם את המכשירים החדשים, מבפנים ומבחוץ. זו גם הסיבה כי לא נמצא לוגו של אף חברה מאחור פרט לאות G בגדול, זאת למרות כי אלו מיוצרים על ידי HTC. בחברה מתגאים בעיצוב של המכשירים, עיצוב המשלב גוף מתכתי וגב שבחציו העליון כולל זכוכית מבריקה.

Pixel ו-Pixel XL זכו לעיצוב זהה לחלוטין, פרט להבדלים בגודל המסך: 5 אינץ' ברזולוציית Full HD לעומת 5.5 אינץ' בדגם XL, שניהם מסכים מסוג AMOLED. שני המכשירים רצים על שבב Snapdragon 821, שבב מרובע ליבות המשלב שתי ליבות בתדר 2.15 ג'יגה-הרץ ועוד שתי ליבות בתדר 1.6 ג'יגה-הרץ, זאת לצד זיכרון עבודה של 4  ג'יגה-בייט מסוג LPDDR4.

Google Pixel Phone

לדברי גוגל, מכשירי Pixel הם בעלי המצלמה הטובה ביותר בשוק שאינן בולטות מגוף המכשיר, זאת לאחר שקיבלו ציון של 89 נקודות מתוך 100 בדירוג DxOMark של מעבדות DxO. המצלמה בעלת חיישן 12.3 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 וגודל פיקסל של 1.55.

ישנו גם חיישן טביעות אצבע מהיר, קישוריות Bluetooth 4.2, אחסון פנימי של 32 או 128 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה וכן, יציאת אוזניות סטנדרטית 3.5 מ"מ. הסוללה היא בהספק 2,770 מיליאמפר/שעה ל-Pixel או 3,450 מיליאמפר/שעה ל-Pixel XL. טעינה של רבע שעה תספיק ל-7 שעות שימוש בחיבור USB-C.

קרא עוד:  וואן פלוס: OnePlus 8 יגיע עם מסך 120Hz כסטנדרט

מחירו של Pixel יעמוד על 649 דולר עד 749 דולר לגרסת 128 ג'יגה-בייט, ואילו Pixel XL יימכר ב-769 דולר לגרסת 32 ג'יגה-בייט ועד 869 דולר לדגם הגדול.

https://www.youtube.com/watch?v=Rykmwn0SMWU

רק ב-Pixel

Pixel ו-Pixel XL יגיעו עם מערכת האנדרואיד 7.1 במהדורת 'נוגט' החדשה, אך עם שינויים קוסמטיים רבים שנכון להיום – בלעדיים רק לבעלי מכשירי Pixel. כך אלו יכללו את העוזרת החדשה Google Assistant, חוויית צילום חדשה, נפח אחסון בלתי נגמר ומשגר חדש.

Google Assistant
העוזרת של גוגל תחליף למעשה את Google Now והיא מתחרה ב-Siri וב-Alexa. העוזרת הווירטואלית החדשה, Google Assistant, היא אולי אחד החידושים המשמעותיים שהוצגו על ידי החברה: מדובר בעוזרת קולית מתקדמת המסוגלת להבין את השפה הטבעית, להבין את הקשר השיחה ואת הצורך של המשתמש בזמן אמת. בגוגל אומרים כי הם הצליחו לשפר את ההבנה של העוזרת באופן משמעותי, זאת לצד פענוח תמונות מתקדם כך שאפשר לבקש מהעוזרת כל דבר והיא תבין בעצמה.

Google Assistant משתלבת במערכת בדומה ל-Google Now. כך, לדוגמה, אם אנחנו מנהלים שיחה עם חבר בוואטאפ, לחיצה כפולה על כפתור הבית תפעיל את העוזרת שמצידה תסרוק את השיחה ותציע הקשר רלוונטי, כמו הוראות הגעה או שעות פתיחה של מסעדה. אפשר גם לבקש מהעוזרת לשלוח הודעה לאיש קשר מסוים, בין אם זה הודעת SMS, וואטסאפ, פייסבוק או הנגאוטס. אותה עוזרת אגב, משולבת ב-Google Home.

Pixel Launcher
השימוש במערכת האנדרואיד 7.1 תהיה שונה במעט במכשירי Pixel ו-Pixel XL. גוגל הציגה את Pixel Launcher, משגר חדש שמעלים את מגירת האפליקציות. במקומה, החלקה מלמטה למעלה מהחלק התחתון במסכי הבית, תציג לנו את כל האפליקציות המותקנות במכשיר. מלבד זאת, ווידג'ט קטן של האות G יוצג בחלק העליו באופן קבוע ולחיצה עליו תפתח את מנוע החיפוש הפנימי של המערכת.

קרא עוד:  סקירה: Tronsmart Element T2 Plus - רמקול אלחוטי מפתיע במחיר וגם בעוצמה

https://www.youtube.com/watch?v=6pxIcH_0MH0

אחסון ללא הגבלה
גוגל הציגה במכשירי ה-Pixel את המצלמה, שלטענתה היא הטובה ביותר בתחום. מלבד החומרה, גוגל גם הציגה יכולות חדשות באפליקציית המצלמה כמו Smart Burst: מצב לצילום זרם של תמונות עם אינטליגנציה מלאכותית, כזו המסוגלת לבחור את התמונה הטובה ביותר. בעלי Pixel, יזכו גם לאחסון תמונות ללא הגבלה בשירות Google Photos. אמנם כולם זכאים לשירות הזה, אולם כל התמונות יישמרו בשירות בנפחם המלא ללא הורדת הרזולוציה. כך שהאחסון שמקבלים הוא כמעט ללא הגבלה כלל.

ועוד
גוגל הציגה תוספת בלעדית למכשירי Pixel ו-Pixel XL המכונה Switching. אפשרות המסייעת למשתמשים להעביר בקלות אנשי קשר, הודעות, תמונות ועוד תוכן אישי ממכשירי אנדרואיד שונים וגם ממכשירי iPhone ישירות למכשירם החדש. עוד הציגה גם תמיכה טכנית במשך 24 שעות ביממה על ידי תומכים מנוסים. אלה יוכלו להשתלט על המכשיר מרחוק בשיתוף מסך מלא (באישור הלקוח) עד לפתרון התקלה. Pixel הם גם הראשונים התומכים בפלטפורמת Daydream למציאות מדומה ומשקפי Daydram View שיושקו גם הם בקרוב.

שני המכשירים כבר זמינים בהזמנה מוקדמת בארה"ב, גרמניה, אנגליה וקנדה. השקתם תתרחש ב-20 באוקטובר והם יגיעו בצבע שחור, כסף וכחול במהדורה מוגבלת רק בארה"ב.