גוגל (Google) הכריזה על מספר חידושים הצפויים להגיע לדפדפן האינטרנט הפופולרי כרום (Chrome) במהלך השבועות הקרובים. חלקם כבר קיימים בגרסאות ניסוי שונות של כרום, אך כעת הם יוצעו לכלל המשתמשים כמעט בכל הפלטפורמות עבורן מוצע הדפדפן להורדה.

עבור משתמשים הפותחים במקביל עשרות לשוניות דפדפן שונות, תציע גוגל מנהל לשוניות חדש המציג תמונות מסך עדכניות של כל הדפים הפתוחים, ומאפשר גלילה מהירה ביניהם. בעת גרירה של לשונית אחת לתוך אחרת, תיווצר קבוצת לשוניות (Grouped Tabs), המאפשרת פתיחה מהירה של כל אותן לשוניות בלחיצה אחת. עדכון זה כבר זמין למשתמשי כרום במערכת ההפעלה iOS, ויעשה את דרכו בקרוב גם למשתמשי האנדרואיד.

ChromeSocial_GroupTab_V03.gif

שורת הכתובת, המשמשת לצורך חיפוש בגוגל כבר מגרסתו הראשונה של דפדפן כרום, תציע כעת לא רק המלצות לחיפוש אלא גם תשובות מיידיות לשאלות בנושאים מגוונים, כגון ספורט, מזג אוויר, ותרגום מילים בשפות זרות. התשובות הללו יופיעו באופן מיידי בשורת הכתובת עצמה, וכך יחסכו את המעבר למנוע החיפוש.

Copy of ChromeSocial_RichEntities_V02.gif

בנוסף, תשיק גוגל כלים מתקדמים יותר להתאמת המראה הוויזואלי של הדפדפן להעדפות המשתמש, לרבות אפשרות לבחירת צבע רקע (או תמונה) בלחיצה אחת. בחברה מדגישים כמובן כי אלו לא החידושים היחידים שיגיעו לדפדפן כרום השנה, אלא רק אלו שהם כבר מוכנים לחשוף. הכרזות על שיפורים נוספים צפויות בהמשך.

Copy of _ChromeSocial_customizeColors_V02.gif