העדכון הבא של מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) בגרסה 8.1 שהושק בחודש שעבר במהדורת הדגמה למפתחים, יכיל בין היתר שינוי אחד שנחשב בעיני רבים לקריטי במיוחד: האמוג'י עבור צ'יזבורגר ייראה שונה לגמרי, וזאת כפי שהבטיח מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי (Sundar Pichai).

הכל התחיל לפני כחודש, כמשתמש בשם תומס ביקדל (Thomas Baekdal) הפנה את תשומת לב הגולשים ברשת לכך שהאמוג'י באנדרואיד עבור צ'יזבורגר שונה לחלוטין משל כל מערכות ההפעלה וממשקי המשתמש האחרים: הגבינה בתוך הצ'יזבורגר של גוגל נמצאת בתחתית הלחמניה, ולא מעל הקציצה עצמה. רבים ציינו כי לא רק שזה לא הגיוני פיזית (למה שהגבינה תנזול מכל הקצוות בצורה כזו?), אלא גם לא נכון קולינרית (זה יוצר מצב בו הלחמניה הופכת לספוגה והטעם של הצ'יזבורגר כולו נהרס).

כזכור, מערכת הקידודים עבור האמוג'י היא קבועה ואחידה (Unicode), אך כל חברה מסוגלת לעצב בעצמה את האמוג'י המדויק עבור כל קוד. מנכ"ל גוגל צייץ בתגובה והבטיח כי יטפל בנושא "על הבוקר", אך רק אם הגולשים יצליחו להגיע ביניהם להסכמה על הסדר המדויק של המרכיבים. מתברר כי הם הגיעו להסכמה, כי בגרסת ההדגמה של אנדרואיד 8.1, הצ'יזבורגר כבר נראה אחרת:

גוגל, אגב, הפגינה חוש הומור בנושא כאשר מוקדם יותר החודש הגישה בקפיטריה במשרדיה "צ'יזבורגר בנוסח אנדרואיד", בו כאמור הגבינה נמצאת בתחתית הסנדוויץ' כמרכיב האחרון. יכול מאוד להיות שזה מה שגרם לה להבין שככה לא עושים צ'יזבורגר, ולכן כדאי לתקן גם את האמוג'י.

ואיך נראים האמוג'י של הצ'יזבורגר של שאר החברות?

Google fixes burger and beer emojis in Android 8.1