גרסת המפתחים של אנדרואיד 8.1 'אוראו' הושקה השבוע כמהדורת בטא לבעלי מכשירי Nexus ו-Pixel של גוגל ואלו יכולים לנסות את מספר החידושים שבה כמו ליטושים גרפיים, תמיכה בשבבי עיבוד ללימוד מכונה ועוד.

מבחינת המשתמש, גרסה אנדרואיד 8.1, על פניו, מצטיירת כגרסה קטנה שמביאה עימה מספר שינויים שבעיקר מתייחסים לשינויים העיצוביים שהגיעו עם צמד מכשירי ה-Pixel 2. השינוי הבולט ביותר הוא המיקום של תיבת החיפוש של גוגל (Google), שכעת ממוקמת בתחתית המסך לצורך גישה מהירה. הצבע של תיבת החיפוש, מגירת היישומים ווילון ההתראות משתנה בהתאם לטפט הנבחר כך שבבחירה בטפט כהה, הרקע של וילון ההתראות ומגירת היישומים הופך שקוף למחצה. לעומת זאת בעת בחירה של טפט בהיר הרקע הופך לצבע לבן.

כמו-כן, כפתורי הניווט בתחתית המסך משתנים מצבע מלא לשקוף למחצה כאשר המסך לא נמצא בשימוש וזאת כנראה למנוע את תופעת הצריבה המתרחשת במסכים. זו כידוע תופעה שכיחה במיוחד במסכי OLED וכדוגמה לכך בעלי Pixel 2 XL כבר התלוננו על בעיות צריבה. בנוסף הוטמעו באנדרואיד 8.1 מערכת לגלישה בטוחה, הגבלת כמות ההתראות מיישומים בזמן מסויים ושינויים למערכת מילוי הטפסים.

מסך ההגדרות שודרג גם הוא וכעת כל האייקונים זכו לצבע תואם. מלבד זאת, אייקון החיפוש הוחלף לשורת חיפוש, זאת כדי להנגיש את היכולת שלא רבים משתמשים בה כדי לאתר הגדרה מסוימת בזריזות.

עבור המפתחים, גרסה זו מביאה עימה תמיכה במעבדי רשת עיצבית ייעודים לביצוע משימות של למידת מכונה. כמו ערכת שבבי ה-Pixel Visual Core שנמצא בצמד מכשירי ה-Pixel 2 או בערכת השבבים Kirin 970 של וואווי (Huawei) שמניעה את מכשירי ה-Mate 10. הגישה לשבבים הללו תתאפשר לבצע פעולות מסובכות מבלי להעמיס על שבב העיבוד המרכזי לצד צריכת סוללה נמוכה יותר.

קרא עוד:  המתקפל החדש של מוטורולה יגיע לחנויות בחודש הבא

כמו-כן מפתחים יוכלו כעת להתאים את היישומים שלהם ליישומי Android Go, יישומים שמיועדים למכשירים בעלי מפרט חלש יחסית. לצד זאת ניתנת להם השליטה לניהול זיכרון משותף בין יישומים, מציאת צבע הטפט במכשיר ועוד. את רשימת השינויים המלאה ניתן למצוא באתר המפתחים.

גרסת המפתחים זמינה למכשירי ה-Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2 ו-Pixel 2 XL. הגישה להורדה מתאפשרת באמצעות הרישום לתוכנית ה-Android Beta או על ידי התקנת הגרסה באופן ידני. על פי מפת, הדרכים אנדרואיד 8.1 צפוייה לצאת באופן רשמי בדצמבר 2017.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.