שמועות רבות היו בעבר סביב שירות לאחסון קבצים ברשת של גוגל, ה-Google Drive, אולם גוגל מעולם לא התייחסה לכך וגם לא התקבל מידע מקורי. כעת Wall Street Journal טוען כי השירות של גוגל ממש מעבר לפינה: “בשבועות או החודשים הקרובים”, אומרים שם בעיתון וצפוי לצאת עם חבילות אחסון קבצים ולהתחרות ישירות ב-Dropbox (דרופ בוקס).

כונן הרשת יאפשר למשתמשים לאחסן תמונות, מסמכים, וקבצים להורדה מכל מקום וגם לשתף אותם בין חברים, זאת במקום לשלוח את הקובץ במייל או דרך שירותי העלאת קבצים אחרים. גוגל תציע את השירות בעלות של $10 בעבור 50GB של אחסון בענן, כאשר השירות החינמי יוצע בהתחלה רק ליחידים או עסקים בשיטת ההזמנות, וייתכן כי גם יוטמע בו פרסומות בדומה לשירות ה-Gmail. שירות מתחרה ומוכר הוא של Dropbox המציע 2GB לכל משתמש בחינם או 100GB תמורת 20$. אפשרות נוספת היא שגוגל תטמיע את השירות כחלק ממערכת האנדרואיד, כך שתספק גישה לאחסון רשת בדומה לשירות ה-iCloud של אפל.

השמועות על כונן וירטואלי מבית גוגל כבר מלוות אותנו עוד מאז השקת ה-Gmail, אי שם ב-2007 וכונה לרוב G Drive. המקור אינו יודע מתי השירות יושק, אך לדבריו הוא כבר בשלבים מתקדמים, כאשר יושק בחודשים הקרובים.

עדכון: הוכחות ראשונות: Google Drive כבר הגיע למשתמשים

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.