שירות אחסון הקבצים בענן של גוגל יצא לדרך? תמונות מסך ראשונות ממה שנראה כ-Google Drive, שעל פי הדיווח כבר הגיע למספר משתמשים ופועל בצורה ניסיונית. השירות נאמר כי הוא ניתן בחינם ומוצע למשתמשים עסקיים וסטודנטים תחילה כאשר בהמשך הוא יוצע גם למשתמשים הפרטיים, וכרגע לא ידוע מה הנפח שניתן במסגרת השירות וכמה יעלה הרחבתו.

עיצוב הממשק שנחשף בתמונות זהה לשינויים העיצוביים שגוגל עברה לאחרונה ב-Gmail ושאר שירותי הרשת שלה. המערכת נראית פשוטה למדי ומאפשרת למשתמש להעלות קבצים, לשתף, לסדר בתיקיות ולצפות במסמכים און ליין דרך שירות ה-Google Docs. דבר שלא נעלם מעינינו הוא הקישור בחלק התחתון “Install Google Drive”, מה שמרמז כי גוגל מאפשרת להוריד יישום למחשב שכפי הנראה יאפשר להתחבר לכונן הרשת דרך המחשב ולהעביר קבצים בצורה קלה. לבסוף, האייקון של השירות (בתמונה השמאלית), סוג של משולש הלובש את אותם הצבעים שגוגל מתאפיינת בהם והרמז העבה המציג מחשב נייד שמעביר קבצים לענן.

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, שירות ה-Google Drive נשמע ונראה בדומה לשירות הרשת DropBox, ולא טעינו כשאמרנו שגוגל הולכת להציע את אותם האפשרויות בדומה לשירותים המובילים. הערכות קודמות אמרו כי גוגל תציע הרחבה של הכונן לנפח של 50GB בעלות של $10 בחודש והצפי כי הוא יוכרז בחודשים הקרובים. יש לציין כי Google Docs מציע זה מכבר אחסון קבצים, וה-Google Drive הוא כסוג של הרחבה ומיתוג לשירות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.