משתמשים בשעון המעורר המובנה של מערכת האנדרואיד (Android)? מהיום תוכלו להתעורר לצלילי שירים מרשימת ההשמעה של אפליקציית ספוטיפיי (Spotify). גוגל (Google) עדכנה את אפליקציית השעון המובנית לגרסת 5.3 במערכת האנדרואיד 5.0 'לוליפופ' ואילך, ומאפשרת התממשקות עם חשבון המשתמש בספוטיפיי לבחירת שירים במקום צלצולי השכמה.

האפליקציה עובדת עם כל חשבון בספוטיפיי, גם חשבון שהוא חינמי. יחד עם זאת כדי לשלב את המנוי בשעון יש צורך להוריד את אפליקציית ספוטיפיי למכשיר האנדרואיד ולהתחבר דרכה לחשבון. אם המשתמש אינו מנוי לספוטיפיי, מסך ה-"Alarm sound" בשעון יפתח חלון בקשה להורדת האפליקציה מה-Play Store. לאחר ההתחברות לספוטיפיי, תבקש האפליקציה להתיר לשעון גישה למידע.

תווית מיוחדת באפליקציית השעון תאפשר גישה לשירים, אלבומים ורשימות השמעה שנוגנו לאחרונה, כמו גם הצעות לרשימות השמעה שונות לבוקר לפי נושא, כמו למשל "השמש זורחת", "בוקר עצלני" או "אימון בוקר". כאשר המשתמש מכבה את השעון המעורר, יוותר בתחתית המסך נגן שיאפשר המשך האזנה לשיר שנוגן.

מה שמפתיע הוא שאפליקציית השעון לא מאפשרת קישור לחשבון המשתמש ב-Google Play Music או ב- YouTube Music, שהם שירותי הזרמת המוזיקה של גוגל עצמה, אם כי בגוגל מבטיחים כי גם זה יקרה בקרוב.