אחד התחומים בו גוגל (Google) מתמחה בו הוא Machine Learning, פיתוח מערכת אינטליגנציה מלאכותית שמאפשרת למחשבים "ללמוד" בעצמם, ובכך ליצור שירותים יותר טובים למשתמשי הקצה. כך למשל, מערכת האינטליגנציה המלאכותית הנוכחית של גוגל הצליחה לעזור לאפליקציית Google Photos לזהות מה מופיע בתמונות שלנו (בין אם מדובר בפרצופים, עצמים דוממים או חתולים), למערכת Google Now להבין כשאנחנו מדברים אליה, לשלוף לנו תוצאות חיפוש טובות יותר ועוד.

כעת מכריזה גוגל על TensorFlow, מנוע הלמידה החדש של החברה, שיוטמע בהדרגה בכל שירותיה. "TensorFlow הוא מנוע כללי גמיש, נייד, קל לשימוש וכולו נכתב בקוד פתוח", נכתב בבלוג הפיתוח של גוגל. בחברה בטוחים שהדור החדש יאפשר לשירותים שלהם להיות חכמים יותר ומהירים יותר, אך TenderFlow צפוי לסייע גם מחוץ לכותלי המטה של גוגל, שכן הוא מופץ בקוד פתוח לכל מי שרק רוצה להשתמש בו, לא משנה איפה ועל מה הוא עובד.

"אנחנו מקווים שקהילת ה-Machine learning כולה, החל מחוקרים אקדמאיים, דרך מהנדסים ועד לחובבנים, תחליף בינה ובין עצמה רעיונות ומידע הרבה יותר מהר, דרך קוד שעובד במקום רק דרך מסמכי מחקר", אמר מנכ"ל גוגל על ההחלטה לשחרר את המנוע החדש בקוד פתוח: "כשזה יקרה זה יוביל להאצה של המחקר בתחום למידת מכונות, ובסופו של דבר זה יגרום לטכנולוגיה לעבוד טוב יותר בשביל כל אחד מאיתנו".