אם כבר רכשתם את Galaxy S10 החדש, בין אם דגם הפלוס, הרגיל או S10e, יש לנו רשימה של טיפים וטריקים שיעזרו להכיר את המכשיר לעומק ולנצל כמה מהיכולות שלו שאולי לא ידעתם שקיימים. הטיפים גם מתאימים כמעט לכל אחד ממכשירי החברה האחרונים, וגם לדגמים הקודמים ששודרגו לממשק One UI של סמסונג (Samsung).

רקעים מותאמים לחור המצלמה

המאפיין אולי הכי בולט ב-Galaxy S10 הוא ללא ספק חריר המצלמה הנמצא בקצה המסך. בסמסונג ציידו את המכשיר במספר רקעים משעשעים או כאלה עם צבעים כהים לטשטוש החריר, אבל אם זה לא מספיק ברשת ניתן למצוא רקעים רבים המשלבים את החור (בודד או כפול) יחד הרקע. בחיפוש פשוט בגוגל ("galaxy s10 hole punch wallpaper") אפשר למצוא ולהוריד רקע מתאים.

אם בכל זאת מעוניינים להסתיר כליל את המצלמה הקדמית, יש להיכנס להגדרות > תצוגה > ישומי מסך מלא > הסתר מצלמה קדמית. שורת ההתראות תוצג מתחת למצלמה וכל שורת המצלמה תוצג עם פס שחור.

טיפים וטריקים לרקעים בגלקסי S10

מצב לילה כל היום

מצב לילה נועד למנוע מאמץ מהעיניים בזמן השימוש בטלפון החכם בתאורה חלשה, אולם כיום מרבית מהאפליקציות עושות שימוש במצב זה. הדבר גם חוסך בסוללה, כאשר השימוש במסך AMOLED גדל ושימוש במצב לילה מאפשר לפיקסל לא להדלק ולא לצרוך חשמל. את מצב הלילה ב-Galaxy S10 ניתן להפעיל באופן אוטומטי, לפי שעות מוגדרות ואפילו למשך כל זמן השימוש ללא קשר תאורה בחוץ. כדי להפעיל את מצב הלילה יש להיכנס להגדרות > תצוגה > מצב לילה.

טיפים וטריקים להפעלת מצב לילה ב-Galaxy S10

שימוש במחוות לניווט

אם מעוניינים לפנות עוד מקום לתוכן במסך, אפשר להסתיר לגמרי את שורת הניווט בתחתית המסך ולהשתמש במחוות החלקה במקום בכפתורים וירטואליים. אפשר לבחור בין הסרה לגמרי של השורה או להשאיר רמזים לגבי מיקום ההחלקה. כדי לשנות את אופן הניווט ב-Galaxy S10 יש להיכנס להגדרות > תצוגה > פס ניווט.

טיפים וטריקים להחלפת פס הניווט בכפתורים בגלקסי S10

שימוש נוסף לכפתור Bixby

גם Galaxy 10 מגיע עם כפתור פיזי עבור העוזרת הוירטואלית ביקסבי (Bixby). בממשק המשתמש החדש One UI מאפשרת סמסונג להגדיר את הכפתור לפעולה אחרת כמו הפעלת אפליקציה או ביצוע פעולה מהירה. ביקסבי לא מתבטלת לגמרי שכן לחיצה כפולה על הכפתור תפעיל את העוזרת הוירטואלית. כדי לשנות את כפתור ביקסבי יש להיכנס להגדרות > תכונות מתקדמות > מקש Bixby.

קרא עוד:  כמו בטלפון: סמסונג הציגה ב-CES 2020 טלוויזיה מסתובבת

אם דף ביקסבי במסך הבית מפריע ומעוניינים להסירו, יש ללחוץ לחיצה ארוכה על מסך הבית > להחליק עד מסך הביקסבי ולבטל את הסימון. כאשר חוזרים למסך הבית ביקסבי כבר לא תהיה שם.

טיפ איך לשנות את כפתור ביקסבי בגלקסי

מצב תצוגה לרוחב

עם מסך גדול כמו ב-Galaxy S10 Plus ניתן לעבוד עם המכשיר גם במצב אופקי. יש להיכנס להגדרות > תצוגה > מסך הבית > סובב למצב ל'רוחב'.

תפריט Edge

סמסונג המשיכה עם ממשק ה-Edge הותיק גם ב-Galaxy S10, המציג תפריט נסתר בדק ואפור הצמוד לימין המסך. כברירת מחדל הוא מופעל, אך מי שמעוניין להסיר אותו או להמשיך להשתמש ואף להרחיב את היכולות שלו יכול לעשות זאת בגישה להגדרות > תצוגה > מסך Edge. במסך זה ניתן לערוך את החלוניות ואף להוריד חלוניות חדשות מהחנות.

טריק וטיפ איך להחליף את תפריט האדג' (Edge) בקצה המסך במכשירי הגלקסי

אפשרות נוספת בתפריט ה-Edge, שאף היא מופעלת כברירת מחדל, היא אפקט תאורה המוצג סביב למסך בעת קבלת התראות או שיחה, יחד עם תצוגת ההתראה כבועה קטנה. אנו היינו מעדיפים להשאר עם ההתראות הרגילות ועם האפשרות לצפות ביותר מידע כאשר ההתראה מתקבלת במכשיר.  

חלונית ההתראות

מאחר ומסכי המכשיר הפכו לארוכים יותר, הגעה לקצה העליון של המסך הפכה לקשה יותר. ב-Galaxy S10 ניתן לפתוח את וילון ההתראות בהחלקה כלפי מטה על מסך הבית. נכנסים להגדרות > תצוגה > מסך הבית > פתיחה מהירה של חלונית ההתראות.

תפעול ביד אחת

עוד בעיה במסך ארוך היא להגיע לאפשרויות שונות כאשר מתפעלים את המכשיר ביד אחת. בממשק One UI יש מצב 'תפעול ביד אחת' המאפשר להקטין את תצוגת המסך כדי שיהיה נוח לתפעל את האפשרויות השונות.  הגדרות > תכונות מתקדמות > תנועות ומחוות > מצב 'תפעול ביד אחת'. את המצב ניתן להפעיל בעזרת החלקה מאחת מפינות המכשיר או בלחיצה משולשת על כפתור מסך הבית.

טיפ וטריק איך להפעיל את המכשיר ביד אחת

תזכורת להתראות

מקבלים התראות רבות מאפליקציות שונות או לחילופין שיחות והודעות SMS רבות במהלך היום ולא זוכרים לחזור למי שהתקשר או להחזיר הודעה? אפשר להפעיל תזכור אוטומטי שיזכיר על כל הודעה או התראה מאפליקציה של נפתחה. נכנסים להגדרות > נגישות > הגדרות מתקדמות > תזכורת על התראות, שם ניתן להגדיר אילו אפליקציות יתריאו שוב וכל כמה דקות.

קרא עוד:  שאומי מדגימה 144 הרץ על המסך של Redmi K30 5G

טיפים למצלמה ב-Galaxy S10

סידור מותאם של מצבי צילום
בממשק המצלמה יש 10 מצבי צילום שניתן לבחור מהם המסודרים בקרוסלה. לא תמיד משתמשים בכולם ואם כן, לעיתים המצב בו אנחנו משתמשים יותר נמצא בקצה הקרסולה. בממשק המצלמה ניתן לסדר את מצבי הצילום בהתאמה אישית ואף להסיר מצבים שלא עושים בהם שימוש. נכנסים להגדרות מצלמה וגוללים כמעט עד הסוף ובוחרים במצבי מצלמה.

שתי לחיצות מסטורי
אחת האפשרויות המעניינות שהוסיפה סמסונג לממשק הצילום הוא העלאת תמונה או וידאו ישירות לממשק הסטורי של אינסטגרם. אם מחוברים לאינסטגרם באפליקציה הנמצאת במכשיר ומועניים להעלות סטורי מהיר, נכנסים לממשק המצלמה למצב אינסטגרם, לחיצה קצרה לצילום תמונה או ממושכת לצילום וידאו וממשק הסטורי נפתח.

מצבי הצילום השונים בגלקסי S10

צילום בפורמט RAW
מי שאוהב לשלוט על מאפייני הצילום ומצלם במצב מקצועי, יכול לשמור את התמונות גם בקובץ RAW על מנת לערוך אותם לאחר מכן בתוכנות ייעודיות. כאשר אפשרות זו מופעלת, נשמרים במכשיר שני קבצים – האחד מסוג JPG והשני מסוג RAW. יש לשים לב שכל תמונה שכזו שוקלת כמעט פי 10 מתמונת JPG. להפעלת אפשרות צילום בקובץ RAW יש להיכנס להגדרות מצלמה > אפשרויות שמירה > עותקי (RAW (Pro.

תיקון עיוות עדשה רחבה
בצילום במצלמה עם עדשה רחבה יש עיוות המתאפיין בקווים קמורים בקצוות התמונה, דבר הניתן לראות בעיקר כשמצלמים אובייקטים ישרים (כדוגמת בניינים). למרות שעיוות זה נותן מימד מעניין לתמונה, יש כאלה שהיו מעדיפים לראות קווים ישירים יותר. סמסונג מאפשרת לתקן את העיוות בצורה אוטומטית. כדי להפעיל אפשרות זו יש להכנס להגדרות מצלמה > אפשרויות שמירה > תיקון עיוות עדשה רחבה במיוחד.

מכירים טיפים נוספים? שתפו אותנו בתגובות.