בקצרה
קשה לומר שהיו לנו ספקות עוד לפני תחילת הבדיקה, אבל בכל זאת: גלקסי S10 פלוס הוא מכשיר טוב, מוביל, שמצליח להציע כמה יתרונות על פני מכשירי הדור הקודם. המסך הוא אחד היתרונות הבולטים שלו, כמו גם המצלמה השלישית שמצאנו אותה שימושית מאוד וחיישן טביעות האצבע שהגיב ועבד במהירות מפתיעה.
אהבנו
מסך איכותי
חומרה חזקה
מצלמה טובה
ממשק נוח
פחות אהבנו
יקר
חיישן טביעות אצבע לא תמיד מזהה
8.7

יצרניות הסלולר מתקשות כיום להמשיך ולחדש. סמסונג (Samsung), כמי שמובילה את השוק לפחות מבחינת מספר הטלפונים שהיא מוכרת, בוודאי לא יכולה להרשות לעצמה ולו גם מעידה קטנה והיא חייבת לזוז קדימה כל הזמן. סדרת ה-Galaxy S10 שהושקה לאחרונה בישראל מהווה את חוד החנית של החברה ל-2019 ו-Galaxy S10 Plus שבדקנו כאן הוא המתקדם מבין שלושת הטלפונים שהושקו. אז מה חשבנו עליו? האם הוא משרת את התשוקה לחדשנות של הצרכנים מצד אחד, ואת הצרכים של סמסונג מצד שני?

עיצוב ומסך: הצמד האולטימטיבי

המראה של גלקסי S10 פלוס לא שונה מהדגמים האחרונים של היצרנית וזה ממש לא מפתיע. סמסונג שומרת על אותו קו עיצובי מאז Galaxy S8 וזה עובד לטובתה. אמנם כן נעשו מספר ליטושים והוא נראה יותר כמו איחוד בין Galaxy Note 9 ל-S9, לדוגמה עם קימור צר יותר ועם מראה שנוטה יותר לצורה מלבנית ועסקית יותר, אבל אלו שינויים קלים בלבד.

מסגרת מתכתית בגימור מבריק עוטפת את המכשיר, דבר היוצר הפרדה בין החלק הקדמי לאחורי. אלה מחופים בזכוכית הגנה מסוג Gorilla Glass 6 והיא מאוד רגישה לטביעות אצבע ולכלוכים. בדופן ימין כפתור ההפעלה והכיבוי ממוקם לדעתנו גבוה מידי, אבל לחיצה כפולה על המסך או לחיצה חזקה באזור חיישן טביעות האצבע חוסכת את השימוש בו.

כך נראה הגלקסי אס 10 פלוס

בדופן שמאל ממוקם כפתור השליטה בעוצמת השמע ומיד מתחתיו כפתור הביקסבי (Bixby), אותו סמסונג מאפשרת מעתה לשנות ולייעד לפונקציה אחרת. בחלק העליון מגירת הסים ואילו בחלק התחתון שקע USB C, הרמקול התחתון וחיבור האוזניות 3.5 מ"מ, שלשמחתנו נשאר גם בדור הנוכחי.

המסך של Galaxy S10 Plus הוא בין היפים והמהנים ביותר לשימוש. אנחנו לא מדברים רק על העיצוב הקמור לצדדים עם המסגרת הדקיקה אשר מבליטה אותו מעל ים המכשירים שיש, אלא גם על התצוגה האיכותית מאוד. דגם הפלוס מגיע עם מסך בגודל 6.4 אינץ' עם פאנל אותו סמסונג מכנה Dynamic AMOLED מהסיבה שהוא הראשון שלה שקיבל את תקן +HDR10 שמספק פרטים חדים יותר עם דיוק צבע מרשים.

ואכן, התצוגה מרהיבה ויפיפיה זאת למרות כי שכברירת מחדל הרזולוציה היא +Full HD ולא +QHD (או
(2960×1440 פיקסלים) בה תומך המסך באופן טבעי. מלבד זאת סמסונג מתגאה כי הפחיתה את האור הכחול ב-42%, דבר הגורם לנזק לעיניים במיוחד בחדר חשוך. באור יום, בהירות מלאה של 1200 ניט, לא התקשינו לקרוא גם באור שמש ישיר, וזה שיפור ניכר בהשוואה לדורות הקודמים.

המעניין הוא שסמסונג שילבה לראשונה אפשרות להצגת גוון צבע טבעי. כידוע, מסכי OLED מספקים ניגודיות גבוהה וצבעים עשירים, אבל אלו לא ממש תואמים לצבעים האמיתיים ביום יום. לכן מי שזה מפריע לו יכול כעת לשנות הגדרה זו בתצוגה.

בניסיון להימנע מהמגרעת במסך הידועה לשמצה, סמסונג שקדה על מספר עיצובים ובמקרה של Galaxy S10 הפשרה היא בדמות חריר עגול הממוקם בקצה העליון בצד ימין של המסך. העיצוב הזה, בו החריר מכיל את המצלמה הקדמית, זכה לכינוי Infinity O. בדגם הפלוס לעומת זאת אלו שתי מצלמות ולכן יש שני חרירים הנמצאים בגובה של שורת ההתראות כך שהם מסתירים כחמישית מהשורה.

לדעתנו זה זה לא ממש מפריע לשימוש ביום יום. לא נתקלנו כמעט במצב בו ההתראות הוסתרו שכן רוב השורה גלויה. עם זאת במשחקים או בהצגת סרטונים החרירים מעט מסתירים את התצוגה. לא משהו נוראי אבל כן מציק. למי שמעוניין, סמסונג סיפקה פתרון בדמות השחרת כל השורה, כך שהתצוגה תקטן במעט.

המסך הגדול של דגם הפלוס והעובדה כי הוא ארוך דווקא לא מאיימים כמו שחשבנו. הוא אף קטן יותר מ-Galaxy S9 Plus שמצויד במסך קטן יותר, זאת בשל העובדה כי כי יחס המסך לגוף הוא 88.9%, כך שהוא התגלה כנוח יחסית לאחיזה. למרות זאת המסך בגודל 6.1 אינץ' של הדגם הרגיל כנראה יהיה נוח יותר לרוב המשתמשים, שכן ביד אחת זה כמעט לא אפשרי להגיע לכל פינה בטלפון.

טביעת אצבע בתצוגה

מלבד השיפורים בתצוגה Galaxy S10 גם כולל מעתה חיישן טביעות אצבע מתחת למסך. זו הפעם הראשונה בה סמסונג משלבת את החיישן שלא על גוף המכשיר. בניגוד למתחרות היא משתמשת בטכנולוגיית אולטרה-סוניק המבטיחה דיוק וזריזות בהשוואה לחיישן האופטי אותו פגשנו לראשונה ב-Vivo Nex.

ואכן, מצאנו כי תגובת החיישן מהירה מאוד, אם כי לא תמיד מדויקת. לא צריך ללחוץ חזק מדי כדי שהמכשיר ייפתח מנעילה. מספיקה רק נגיעה והוא נפתח בזריזות מפתיעה, זאת כאשר הוא אכן הצליח לזהות את טביעת האצבע, שלעיתים זה לא קרה וזה.

היתרון הוא כי גם כאשר שהמסך כבוי, לא חייבים 'להעיר' את המכשיר – פשוט להניח את האצבע באזור הייעודי של החיישן ולתהחיל להשתמש. עוד יתרון שיש לחיישן של גלקסי S10 הוא העובדה כי ניתן להשתמש בו גם בידיים רטובות ומזיעות, מה שאינו אפשרי בחיישנים הרגילים.

וידאו: הביקורת המלאה ל-Galaxy S10

מצלמה משולשת

את המצלמה הכפולה סמסונג הציגה לראשונה בסדרה ב-Galaxy S9, ולפני כן ב-Note 8. עכשיו ב-Galaxy S10 זה כבר צמח לשלוש. זוג המצלמות הראשונות בעלות מאפיינים דומים לדור הקודם – החיישן הראשון הוא עם מפתח צמצם שמשתנה בין f/1.5 או f/2.4 ואילו לחיישן הנוסף מלווה עדשת טלפוטו עם מפתח צמצם f/2.2. שני החיישנים ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה אופטי.

הצלע השלישית מגיעה בדמות חיישן 16 מגה-פיקסל עם עדשה אולטרה-רחבה ומפתח צמצם f/2.2. מדובר בעדשה המסוגלת ללכוד תמונה בזווית של 123 מעלות, כלומר אפשר ללכוד יותר עצמים בתמונה, אבל זה בא על חשבון עיוות קל המורגש בקצוות.

היתרון בשימוש בשלוש מצלמות הוא הגמישות בעת הצילום. לא חייבים להסתפק בזווית המוגבלת של מצלמה בודדת, וגם כי לפעמים רוצים לעשות זום בלי לאבד את איכות התמונה, או ללכוד תמונה רחבה במיוחד של נוף מרשים. המעבר בין המצלמות זריז ומתבצע היישר מכפתורים שבממשק הצילום.

התמונות שלכדנו באור יום יצאו מרשימות למדי. חדות גבוה, צבעים מצוינים וגם כאשר היה קצת חושך התמיכה ב-HDR נכנסה לפעולה ותיקנה את האזורים הבעייתיים. בלילה, כפי שאפשר לצפות, האיכות יותר נמוכה אבל עדיין Galaxy S10 התגלה כמכשיר שמצליח לשמור על רמה טובה של חדות. נכון, זה לא מצב הלילה שיש ל-Mate 20, אבל כן זה ברמת הסביר – כל עוד משתמשים באחת מהעדשות עם ייצוב התמונה.

במהלך הבדיקות התבררה העדשה הרחבה כשימושית ביותר במיוחד בצילום נופים או כאשר רצינו ללכוד כמה שיותר פרטים בתמונה. השימוש בעדשת הטלפוטו, כפי שאפשר לראות בדגימות, מציע מיקוד בפריטים מבלי לאבד מאיכות התמונה.

אי אפשר לדבר על יכולות הצילום של Galaxy S10 מבלי לציין את זוג המצלמות מקדימה. בדגם הפלוס, כאמור, אלה זוג מצלמות כשאחת היא 10 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.9 ואילו השנייה היא 8 מגה-פיקסל – אולם משמשת רק כחיישן עומק. מה זה אומר? שהיא לא מבצעת את הצילום עצמו אלא נועדה לספק את אפקט הבוקה – טשטוש הרקע מלבד מושא הצילום.

כל העניין הזה מעט מבלבל שכן כאשר עוברים באפליקציה למצלמה הקדמית מוצגים שני כפתורים המיועדים לבחירת המיקוד – בדומה למצלמה האחורית. צילום תקריב וצילום מרוחק. לכאורה השימוש מתבצע בשתי עדשות אולם בפועל מדובר בעדשה הראשית (השמאלית) שמצלמת לבדה ומבצעת את שתי הפעולות בהתקרבות והתרחקות דיגיטלית. מוזר.

Samsung Galaxy S10

אפליקציית הצילום של Galaxy S10 כמעט שלא השתנתה בהשוואה לזו ששולבה בדור הקודם. היא מציעה מגוון אפשרויות כמו הילוך סופר איטי, מצב פנורמה, קפיצות זמן (Yime Lapse), מצב מקצועי ועוד, כשכל מצבי הצילום זמינים בהחלקה ימינה או שמאלה. מיקוד חי לדוגמה, מאפשר לטשטש את הרקע או להפוך את הרקע לשחור לבן בזמן שמושא התמונה נותר צבעוני.

כמובן שיש גם בינה מלאכותית וזה מגיע בדמות כפתור קטן הנמצא בממשק הצילום שזכה לשם 'ממטב הסצנות'. כשמו כן הוא. הכפתור הזה נועד לזיהוי לאפשר למערכת לזהות את מצב הצילום ומושא הצילום ולשנות את ההגדרות השונות באופן אוטומטי. מצב זה מזהה מספר רב של סצנות כמו אוכל, בעלי חיים וצילום פורטרט, אולם בין כה את המשתמש זה לא צריך לעניין וכל שהוא צריך זה רק לכוון את הטלפון ולצלם.

ממשק ה-One

עם הגעת סדרת Galaxy S10, סמסונג השיקה רשמית את ממשק המשתמש החדש שלה, One UI, המבוסס על אנדרואיד 9.0 (Pie). לא מדובר בשינויים מרחיקי לכת בהשוואה ל-Samsung Experience, ולפניו TouchWiz. עם זאת יש ליטושים שונים שמטרתם להפוך את השימושיות לנוחה ואינטואיטיבית יותר.

סמסונג Galaxy S10 - מפרט, מחירים וביקורת מלאה

בעיקר שמים לב לכך שכל הצלמיות הוחלפו בחדשות שמציעות מראה רענן ונקי. תפריט ההתראות עשיר יותר בהגדרות ונוספה אפשרות להעביר את כל הממשק ל-'מצב לילה' שזה נחמד. יש גם אפשרות לצפות ולנהל את הזמן שמוציאים על שימוש באפליקציות – כך לדוגמה אפשר לקבוע כי אפליקציית פייסבוק (Facebook) תינעל לשימוש לאחר שעתיים של שימוש ביום.

שינוי משמעותי הוא בפס הניווט התחתון. עד כה היינו רגילים לכפתורי המגע המוצגים כחלק מהממשק בפס התחתון, אבל בסמסונג מאפשרים מעתה לבחור בשימוש במחוות בתצוגה במסך מלא. כך כפתור החזרה, הבית ומנהל האפליקציות הוחלפו בהחלקה מלמטה למעלה – מהקצה התחתון של המסך. יש לזה משמעות רחבה בעתיד בו היצרניות יוותרו על הכפתורים הפיזיים, אבל כרגע זה נתון לבחירת המשתמש.

ממשק ה-Edge המוצג בהחלקה מקצוות המסך נותר גם כאן, והוא לא ממש זכה לשינויים גדולים בשנים האחרונות. עדיין ניתן להפעיל יישומים בזריזות, לחייג לאיש קשר או לקבל מידע חדשותית על מגוון נושאים, להתעדכן במזג האוויר, לכתוב תזכורות או לגשת ללוח העתקות.

שינוי חביב נעשה במסך ה-Always On ומעתה ניתן לקבוע רקע אישי. סמסונג לקחה זאת צעד אחד קדימה והתאימה רקעים לשני החרירים בתצוגה של גלקסי S10 פלוס. כך זוכים למראה של Wall E, הרובוט בנדר בנדינג רודריגז מפיוצ'רמה או המיניונים המנצלים את העיגולים בתור השלמה לעיניים. יש גם ברשת מגוון של רקעים נוספים ומשעשעים במיוחד.

מצלמה סמסונג גלקסי S10 פלוס

חומרה כמיטב המסורת

כבכל שנה, סמסונג מעלה את רף החומרה במכשירי הדגל. כמו אפל (Apple) היא נחשבת לשמרנית יחסית בהשוואה ליצרניות הסיניות, אבל נדמה כי עם ה-Galaxy S10 Plus המחסום נפרץ. Galaxy S10 Plus מגיע עם Exynos 9820 המבוסס על במיקרו-ארכיטקטורה מעט שונה מ-Snapdragon 855 ששולבה במכשיר בגרסתו האמריקאית.

לשבב זוג ליבות Mongoose M4 שפותחו באופן מקומי ופועלות בתדר 2.7 גיגה-הרץ ומיוצרות בליתוגרפיה של 8 ננו-מטר. לצידם יש עוד זוג ליבות Cortex-A75 בתדר 2.4 גיגה-הרץ ולבסוף עוד ארבע ליבות Cortex A55 בתדר 1.9 גיגה-הרץ. כל הליבות עובדות בהתאם לאופי השימוש זאת במטרה לספק את מרב הביצועים במינימום צריכת הספק.

Exynos 9820 מכיל גם את השבב הגרפי Mali-G76 MP12. מבחינת זיכרון הגלקסי S10 פלוס מגיע עם 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ולראשונה משווק גם דגם עם לא פחות מ-12 גיגה-בייט. גם אחסון לא חסר ויש 128 או 512 גיגה-בייט בהתאמה, וניתן להרחיב באמצעות כרטיס microSD בעוד חצי טרה-בייט נוספים.

לא שהיה לנו כל ספק אבל מבחני הביצועים נותנים ציונים גבוהים יותר משנה שעברה. 329,549 נקודות קיבל ה-Galaxy S10 Plus באפליקציית AnTuTu, זאת לעומת 245,680 נקודות שקיבלנו בסקירה של Galaxy Note 9. אגב, ברוב מבחני הביצועים Snapdragon 855 של הגרסה האמריקאית מתקבלים ציונים מעט יותר גבוהים, אם זה באמת משנה משהו.

הסוללה בדגם הפלוס היא בנפח 4,100 מילי-אמפר/שעה, כאשר היא תומכת בטעינה מהירה. זו הספיקה לנו ליומיים שלמים של שימוש בינוני וגם ביום עבודה מאסיבי הכולל זמן מסך של 5 שעות, הצלחנו להגיע ל-30% שנותרו.

יש גם תמיכה בטעינה מהירה כמו גם בטעינה אלחוטית שהיא גם כן מהירה למדי. מלבד זאת, יש גם יכולת טעינה הפוכה, כלומר טעינה של מכשירים התומכים בטעינה אלחוטית. כדי לאפשר זאת, תחילה יש להפעיל את הכפתור ה-Wireless PowerShare בפס ההתראות, ואז להניח את המכשיר על גב הגלקסי S10. אפשר כך להטעין טלפונים כמו iPhone X או אפילו את אוזניות ה-Galaxy Buds החדשות של החברה.

וידאו: פתיחת קופסה Galaxy S10

השורה התחתונה

קשה לומר שהיו לנו ספקות עוד לפני תחילת הבדיקה, אבל בכל זאת: גלקסי S10 פלוס הוא מכשיר טוב, מוביל, שמצליח להציע כמה יתרונות על פני מכשירי הדור הקודם. המסך הוא אחד היתרונות הבולטים שלו, כמו גם המצלמה השלישית שמצאנו אותה שימושית מאוד וחיישן טביעות האצבע שהגיב ועבד במהירות מפתיעה.

ללא ספק ה-S10 פלוס מצדיק את היותו מכשיר דגל, ומתחרה ראוי בשוק, וזה נכון גם לדגם הרגיל שלדעתנו אפילו עדיף.

מחיר ה-Galaxy S10 פלוס החל מ-3,889 שקלים לדגם 128 גיגה-בייט הרגיל ועד 4,950 שקל לדגם 512 גיגה-בייט אחסון פנימי.

עוד בנושא:


Samsung Galaxy S10 Plus

Galaxy S10 Plus נושא מסך מקצה לקצה בגודל 6.4 אינץ' עם זוג חורים בתצוגה למצלמה הקדמית. Galaxy S10 Plus מבוסס על שבב Exynos 9820 עם מעבד מתומן ליבות לצד 8 או 12 גיגה-בייט זיכרון עבודה ועד 1 טרה-בייט לאחסון. מערך הצילום כולל זוג חיישני 12 מגה-פיקסל ועוד 16 מגה-פיקסל עם עדשה אולטרה רחבה ומצלמת סלפי כפולה

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.