אבטחה ביומטרית היתה אמורה לפטור משימוש בסיסמאות, אבל כדי שהיא תצליח להיות כזאת היא צריכה באמת למלא את ההבטחה. בכל מה שקשור לחיישן טביעות האצבע החדש ששולב במכשירי ה-Galaxy S10 של סמסונג, יכול להיות שיש בעיה בהיבט של הבטחת האבטחה, כפי שחשף משתמש באתר Imgur.

המשתמש, שקורא לעצמו darkshark, בדק האם הוא יכול לשטות בסורק המשולב ב-Galaxy S10 וב-Galaxy S10 Plus. לצורך כך הוא צילם בעזרת המכשיר את טביעת האצבע שהשאיר על כוס יין, העביר את התמונה למחשב, פתח אותה בפוטושופ, הגביר את הניגודיות כדי להדגיש את השקעים והבליטות ואז העביר את התוצאה לתוכנה היוצרת מודלים תלת-ממדיים.

התהליך הראשוני נמשך 3 דקות, ולאחר מכן הוא המתין עוד 13 דקות להדפסת המודל שיצר בעזרת מדפסת תלת-ממד. בניסיון הראשון הוא שכח להפוך את טביעת האצבע, בשני הדפיס אותה בעומק לא נכון, אבל בניסיון השלישי הוא הצליח לפתוח את הטלפון בעזרת טביעת האצבע המודפסת.

darkshark מציין כי בעיקרון הוא אפילו לא זקוק לפריט נוסף מלבד הטלפון עצמו כדי לפרוץ אליו, מכיוון שסביר להניח שעל הזכוכית הקדמית או האחורית תהיה לפחות טביעת אצבע אחת באיכות טובה מספיק.

סורק טביעות האצבע החדש, שמיוצר על ידי קוואלקום (Qualcomm), נחשב לעתיד האבטחה הביומטרית בטלפונים בזכות השימוש בגלים על-קוליים כדי לסרוק את האצבע מתוך המסך בלי צורך בכפתור נפרד שיתפוס מקום בשולי המכשיר. חברות רבות כבר הוציאו מכשירים המבוססים על החיישן הזה או מתכננות מכשירים כאלו, ולכן זה מטריד במיוחד.