שתי המתחרות הוותיקות והגדולות בשוק הטלפונים, סמסונג (Samsung) ואפל (Apple), מתכננות להוציא ב-2019 מכשירים בעלי מצלמות תלת-ממד, כך לפי דיווח של האתר הקוריאני Electronic Times.

מקורות בתעשייה אמרו לאתר כי חברת-בת של סמסונג כבר החלה לייצר עבור חטיבת הסלולר של התשלובת מצלמות בטכנולוגיית ToF – ראשי תיבות של Time of Flight. זוהי טכנולוגיית מיפוי תלת-ממדי משופרת, שעליה התבסס הדור השני של מצלמת הקינקט של מיקרוסופט. היא מאירה את המרחב באור שאינו נראה לעין אנושית (תת-אדום) ומודדת את הזמן שלוקח לאור להשתקף מכל נקודה בחדר למצלמה מיוחדת שבה כל פיקסל מסמל את המרחק של הנקודה המקבילה במרחב במקום הצבע שלה. הנתונים מהחיישן הזה מצורפים לתמונה מקבילה ממצלמה רגילה וכך נוצרת תמונה תלת-ממדית.

טכנולוגיית ToF נחשבת למתקדמת יותר מ-SL (או Structured Light), עליה התבססו הדור הראשון של הקינקט ומערכת זיהוי הפנים של אפל ב-iPhone X, Xs ו-Xr. בשיטת SL מואר החדר ברשת של קווים, גם הם בתדר תת-אדום, ה"מוקרנים" על גבי כל מה שנמצא במרחב. מצלמת תת-אדום הלוכדת את החדר במקביל למצלמה הרגילה רואה איך מתעוותים הקווים המוקרנים ולפי זה יוצרת תרשים תלת-ממד של התמונה.

לפי הדיווח, סמסונג צפויה לשלב את המצלמות החדשות ב-Galaxy S10 5G, גרסת הדור החמישי של המכשיר הבא שלה שצפויה להיחשף במרץ, ולאחר מכן גם במכשירים מסדרת Galaxy A שהדור הקודם שלהם הושק בישראל השבוע. המצלמות ישולבו גם מלפנים – לשם זיהוי פנים משופר, וגם מאחור – לצורך סריקת המרחב ליישומי מציאות מדומה או רבודה.

קרא עוד:  תמונות גב של LG V60 ThinQ הודלף, בדרך להכרזה בברצלונה

בנוסף, מוזכר בדיווח כי גם אפל צפויה לשלב מצלמות ToF בדגמי ה-iPhone הבאים, במקום מצלמת ה-SL הקיימת בדגמים הנוכחיים. לפי הקוריאנים, אפל בחרה להזמין את המצלמות מ-LG.