חברת DisplayMate, המציעה מבדקי איכות קפדניים למסכים, קובעת כי מסך ה-OLED שאותו התקינה סמסונג (Samsung) במכשיר ה-Galaxy Note 8 החדש שלה הוא המסך הטוב ביותר שאי-פעם ייצרה. הוא זוכה לציון A+, זהה לזה של ה-Galaxy S8, אך ב-DisplayMate מצביעים על מספר יתרונות למסך ה-Note 8 המציבים אותו במקום הראשון בתעשייה.

בתור התחלה, מצליח ה-Note 8 לשמור על איכות מצוינת ושטח תצוגה הגדול ב-20 אחוזים מזה של ה-S8, ללא הגדלת המכשיר בשיעור זהה הודות לקיצוץ נוסף בהיקפי המסגרת שסביב המסך, ושיפור האופן שבו קימור המסך בפינות המכשיר כך שיוכל להציע למשתמש שטח עבודה מקסימלי. רמת הבהירות שלו מגיעה ל-1,200 ניט לעומת 1,000 ל-S8, והוא תומך באופן מלא (100%) בתקן DCI-P3 ו-140% ממגוון הצבעים ב-sRGB, הזהה לזה של טלוויזיות 4K איכותיות ונדרש לצורך תצוגת HDR.

האם ה-Note 8 יצליח להחזיק בתואר גם לאחר צאתו לחנויות של ה-iPhone 8? מצד אחד, הפעם תידרש DisplayMate לראשונה להכריע בסוגיה, לאחר שבשנים קודמות סיווגה את מסכי האייפון בקטגוריה נפרדת בשל היותם מסכי LCD ולא OLED. ואולם מאחר וגם מסכי ה-OLED של האייפון הבא מיוצרים למעשה על ידי סמסונג, נראה כי הענקית הקוריאנית יכולה לרשום לעצמה בין כה וכה את ההישג המרשים.