נוקיה ׁׁ(Nokia) מחזירה שיתוף פעולה וותיק עם חברת העדשות זייס (Zeiss), במסגרתו תספק יצרנית העדשות מצלמות לדגמים עתידיים של מכשירים סלולריים מבית נוקיה, כמו גם טכנולוגיות צילום ומאגרי מידע של תמונות. שתי החברות שיתפו פעולה בעבר לפני יותר מעשור, כאשר זייס הייתה אחראית למצלמות מסרות N של נוקיה ולטלפון המצלמה Lumia 1020.

לא ברור עוד האם שיתוף הפעולה מיועד לצורך מכשיר או סדרה של דגמים, אבל גורמים מדווחים כי מדובר לטווח ארוך למדי. כמו כן, לא נאמר בפה מלא כי זייס תהיה האחראית הבלעדית למצלמות בדגמי נוקיה – יכול להיות שהיא תספק את ערכת המצלמה כולה, או שמא רק את עדשות הצילום, אלגוריתמים של תוכנה או ערכת המיקוד.

"שיתוף הפעולה הוא חלק מהמחויבות שלנו להביא את חווית השימוש הטובה ביותר עבור הלקוחות שלנו", אמר מנכ"ל HMD Global המחזיקה במותג הסלולר של נוקיה, "אנחנו לא רק רוצים יותר ממצלמה טובה אלא חווית צילום מלאה שמגדירה את הסטנדרט מחדש".

לא נאמר מתי ייצא המכשיר הראשון של נוקיה וזייס במסגרת שיתוף הפעולה, אך נוקיה כבר מיהרה לפרסם בטוויטר טיזר מסתורי שככל הנראה רומז על קיומו של טלפון רביעי מבית נוקיה עם מצלמה בעלת עדשה כפולה. הערכות טוענות כי מדובר במכשיר הדגל הבא של החברה, ה-Nokia 9, אשר כבר נרמז בעבר כי יכיל יחידת צילום בעלת מערך של שתי עדשות.

קרא עוד:  ירידת מחיר: OnePlus 7 Pro במחיר נגיש הרבה יותר