בכל הקשור לשמועות האחרונות על מכשירי נקסוס (Nexus) הבאים, השנה צפויה זאת להיות HTC שתייצר זוג מכשירים עבור גוגל (Google), אך על-פי דיווחים חדשים ברשת, המכשירים יגיעו ללא מיתוג של היצרנית החומרה והלוגו המטבע בגב המכשיר, אלא עם מותג ה'נקסוס' בלבד ועם שיפורי תוכנה ייחודים, שלא בהכרח יהיו חלק מגרסת האנדרואיד (Android) הנקייה.

השמועות החלו לצוץ לאחר ראיון שנתן מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי בכנס Code, במסגרת הראיון ציין פיצ'אי כי "התוכניות שלנו היא עדיין לעבוד עם יצרניות החומרה על-מנת ליצור טלפונים" הוא אמר לאחר שנשאל על המעורבות של גוגל בחומרת הנקסוס ובחברה מתכוונים "להשקיע יותר מאמץ" וכי "[גוגל] תהיה יותר דעתנית בנוגע לתכנון של מכשירי הנקסוס… במיוחד היכן שצריך לדחוף את המכשירים קדימה".

לפי הדברים באתר Android Headline מצטייר כי החברה אכן תאפשר ליצרניות החומרה לייצר את מכשירי הנקסוס וחרף השמועות על כניסתה לתחום החומרה – היא לא תייצר את מכשירי הנקסוס בעצמה. אך המיתוג של היצרנית לא יופיע על-גבי המכשיר וזאת כנראה במטרה לחזק את המותג 'נקסוס' ואת ההקשר שלו עם גוגל. פיצ'אי עוד ציין כי בגוגל מתכוונים "להוסיף באופן מחושב עוד תכונות על-גבי אנדרואיד עבור מכשירי הנקסוס" ומכאן הוסק כי פיצ'אי מתכוון שמכשירי הנקסוס יזכו לשיפורי תוכנה בלעדיים, כמו נפח האחסון בלתי מוגבל לאחסון תמונות, שלא יהיו חלק מהגרסה הנקייה והבסיסית של מערכת ההפעלה אנדרואיד.

קרא עוד:  עדכון במכשירי האנדרואיד גורם לזלילת סוללה, כך ניתן לשפר את המצב

כמובן שלא מדובר בהכרזה רשמית של גוגל והחברה טרם הגיבה על השמועות הללו. נראה שנאלץ להמתין להצגת מכשירי הנקסוס בהמשך השנה כדי לראות האם יש אמת בדיווחים.