גוגל (Google) מציעה כיום' כחלק משירות התמונות שלה, Google Photos, אפשרות גיבוי התמונות בענן ללא הגבלת נפח, זאת כל עוד המשתמש בוחר לגבות את התמונות ב'איכות גבוהה', אפשרות בה מתבצעת דחיסה ואבחנת התמונות מצטמצמת ל-16 מגה-פיקסל, במידה והן צולמו באבחנה גבוהה יותר ושמירה של וידאו באיכות מרבית של 1080p.

מסתמן כי גוגל מתכוונת 'לפנק' את משתמשי מכשירי הנקסוס (Nexus) באחסון ללא הגבלה גם לתמונות וסרטוני וידאו תוך שמירה על האיכות המקורית ודיווח חדש המגיע מ-Android Police, מצא כי בקבצי החבילה של אפליקציית התמונות בגרסה 1.21 נמצאו מספר מחרוזות הטקסט המעידות על יכולות חדשות, כמו אפשרות חדשה למיון וסידור אלבומים ואפשרויות עריכה חדשות אשר יאפשרו לשנות את החשיפה והניגודיות. מלבד זאת נמצאו גם מחרוזת הטקסט המסקרנת : "עם [מכשיר] הנקסוס, גבו כל מה שתרצו!… אחסון חינם וללא הגבלה עבור תמונות ווידאו באיכות מקורית שיעלו ממכשיר הנקסוס".

16 מגה פיקסל אולי נשמע מספק, שכן אין (כרגע) מכשיר נקסוס עם מצלמה באבחנה הגבוהה מ-13 מגה-פיקסל אך למעשה תמונות פנורמה או תמונות פוטו-ספרה ב-360 מעלות עוברות את ההגבלה הזו. בנוסף דגמי ה-6P ו-5X מסוגלים לצלם וידאו באבחנה גבוה של 4K והאפשרות לגבות קבצי וידאו באיכות מרבית 1080p די מגבילה.

כרגע, אין הכרזה רשמית בנושא וכרגע ישנן כמה נקודות לא ברורות כמו האם גוגל תיתן לגבות ללא הגבלה רק תמונות וסרטונים שצולמו באמצעות מכשירי נקסוס או תמונות שיעלו לענן דרך מכשיר הנקסוס, כמו תמונות שצולמו במצלמה מקצועית. נראה כי על-מנת לקבל תשובות לשאלות הללו נאלץ להמתין להכרזה רשמית של גוגל בנושא.