משחק הפעולה הפופולרי Fortnite (פורטנייט) יתמוך בכ-40 מכשירי אנדרואיד שונים לאחר שתסתיים תקופת הבלעדיות שלו למכשיר ה-Galaxy Note 9 של סמסונג (Samsung), הצפויה להימשך 30 ימים בדיוק, כך לפי דיווחים ברשת.

רשימת המכשירים המלאה, שנחשפה על ידי XDA, כוללת מכשירים רבים בסדרת Galaxy של סמסונג, בהם ה-S7, S8 ו-S9, כמו גם דגמי ה-A5 וה-A7 שיצאו לפני כשנה. היצרנית וואווי (Huawei) נהנית מייצוג מכובד, עם דגמי ה-Mate 10, ה-P10 וה-P9. גם סוני (Sony) מככבת עם כמעט כל מכשירי האקספריה (Xperia) שיצאו בשנתיים האחרונות, בהם ה-XA1, ה-XZ וה-XZs. דגמי ה-Moto E4, G5 ו-Z2 של מוטורולה (Motorola) נתמכים אף הם, כמו גם טלפון הגיימינג של רייזר (Razer).

אולם יש גם מספר היעדרויות בולטות: אצל LG, לדוגמא, מוצעת תמיכה ב-G6 וב-V30, אך מכשיר הדגל העדכני של החברה, ה-G7, דווקא איננו מופיע ברשימה. נוקיה (Nokia) מיוצגת על ידי מכשיר אחד בלבד, ה-Nokia 6, ו-Fortnite תומך בצמד מכשירי הפיקסל 2, אך לא במכשירי הפיקסל המקוריים של גוגל (Google). סביר להניח שכל אלו עוד יתמכו במשחק בהמשך ולא מדובר בבעיה במפרט החומרה שלהם – המפתחת Epic פשוט זקוקה לעוד זמן על מנת לבדוק ולהתאים את המשחק גם עבורם.

עוד בדיווח של XDA, עולה האפשרות כי Fornite יופץ באמצעות קובץ להתקנה ידנית (APK) ולא דרך חנות ה-Play Store. בדרך זו, תוכל המפתחת Epic לחסוך לעצמה את העמלה אותה הייתה נדרשת לשלם על רכישות דרך המשחק לגוגל, אולם הפצה בדרך זו חושפת את המשתמשים להונאות וסכנות שונות. תגובתה הרשמית של המפתחת לדיווח זה טרם נתקבלה ועוד לא ברור כמה תוכניותיה להפצה בלעדית רק למכשירי סמסונג – נכונות.

קרא עוד:  סקירה: Logitech G502 Lightspeed - עכבר אלחוטי שמספק את החוויה הרצויה

מה חשבנו על פורנטייט לאנדרואיד? הסקירה הראשונה