מוטורולה (Motorola) צפויה להכריז השנה על שובו של מותג ה-Razr, הפעם בדמות מכשיר בעיצוב צדפה ובעל מסך מתקפל. בעוד שמפרטו המדויק של הדגם טרם נחשף, באתר XDA-Developers מביאים פרטים ראשונים על אופן תפקודו של המסך החיצוני – זה שבו ניתן יהיה להשתמש כאשר המסך הראשי יהיה מקופל.

בתור התחלה, יוכל המסך החיצוני להריץ אפליקציות מסוימות – אם כי אלו יבחרו בקפידה על ידי מוטורולה. נראה כי בשלב זה, מתכננת החברה לאפשר בעיקר את הרצת אפליקציות המערכת: המצלמה, הגדרות מהירות, וגם הסייענית הדיגיטלית של גוגל, Google Assistant. ייתכן כי בהמשך תאפשר מוטורולה למפתחים חיצוניים ליצור אפליקציות ייעודיות עבור המסך החיצוני, אולם נראה כי בעת ההשקה תשמש תצוגה זו בעיקר לצורך הצגת התראות, שליטה במדיה כדוגמת ניגון או עצירת מוזיקה, השתקה מהירה של המכשיר, או צילום סלפי.

בזמן שהמסך הראשי יהיה פתוח, יוכל המסך החיצוני לשמש כמעין משטח מגע המזכיר בתפקודו לוח שליטה של מחשב נייד. כרגע תכונה זו פעילה לצורך גלילה מעלה ומטה באתרי אינטרנט המופיעים בדפדפן Chrome, אולם ההערכה היא שעד ההשקה מוטורולה להוסיף תמיכה באפליקציות נוספות.

תאריך ההשקה הרשמי של ה-Razr החדש טרם נחשף, אבל דבר אחד נראה כמעט וודאי: כמו חבריו המתקפלים, גם זה עומד להיות מכשיר יקר, במחיר המתחיל ב-1,500 דולרים לפחות.