יש כמעט תמימות דעים בקרב אתרי הטכנולוגיה האמריקניים שזכו לקבל את iPad Pro, הטאבלט החדש והמשודרג של אפל (Apple): מדובר בטאבלט מעוצב היטב ורב עוצמה, בעל ביצועים המקבילים לאלו של מחשב נייד מתקדם. אולם בניגוד לטענותיה של אפל, חווית השימוש עדיין לא יכולה להחליף מחשב נייד סטנדרטי בשל העדר אפליקציות מתאימות, וכן בגין הגבלות רבות הנובעות מהשימוש במערכת ההפעלה iOS.

המסכים, בגדלי 11 ו-12.9 אינץ׳, זוכים לשבחים רבים, ומעבד ה-A12 Bionic הוא ככל הנראה החזק ביותר בשוק. ב-CNET מתארים את ביצועיו כ-"מפחידים", ואילו ב-Laptop Mag קובעים כי הוא "מטאטא את הרצפה עם מחשבי חלונות… בבדיקות ביצועים וגם בעבודה יום-יומית". אולם כאמור, המשתמש יתקשה לנצל את הביצועים הללו. "היינו מאוד רוצה ליהנות מכל הכוח של מעבד ה-A12X", נכתב בביקורת של The Verge, "אך רוב האפליקציות ל-iPad עדיין סובלות ממגבלות ופשרות רבות".

גם חיבור ה-USB C של הטאבלט החדש איננו משפר את המצב באופן דרמטי, שכן הוא איננו תומך באביזרים רבים – ביניהם כונני אחסון חיצוניים. "אתם אף פעם לא תדעו למה לצפות עד שתחברו אליו משהו", מתארים ב-Engadget את החוויה הלא אחידה של חיבור אביזרים חיצוניים לטאבלט החדש. דבר נוסף שעליו מסכימים המבקרים הוא שכמעט בלתי אפשרי להשתמש ב-iPad Pro כתחליף למחשב ללא רכישת תוסף המקלדת והעט האלקטרוני, ואלו מוסיפים עוד מאות דולרים למחירו היקר ממילא של הטאבלט החדש.