אחרי חודשים של שמועות, אפל (Apple) הכריזה היום על רענון רחב ואולי הגדול ביותר שלה לטאבלט ה-iPad Pro, אשר קיבל לראשונה את חיישן ה-Face ID  לצד מסגרת דקיקה יותר וביצועים משודרגים.

iPad Pro במהדורת 2018 מגיע בגדלי 11 ו-12.9 אינץ' עם מסך ה-Liquid Retina Disply, כאשר בזכות העיצוב החדש הוא מגיע במידות קטנות יותר. לשם כך נאלצה אפל גם להסיר את כפתור הבית, שאותו החליפה בחיישן ה-Face iD.

לשני הדגמים יש את החיישן כמו גם את מצלמת ה-TrueDepth כפי שהוצג ב-iPhone X, אולם בניגוד לטלפונים שלה, ה-iPad Pro אינו נושא מגרעת במסך וכל החיישנים מוטמעים במסגרת. המעניין הוא כי חיישן Face ID יכול לעבוד גם בצורה אנכית וגם באופקית.

Side profile of iPad Pro.

בדגמי 2018 של iPad Pro אפל הטמיעה את שבב ה-A12X Bionic החדש, זה שקיים במכשירי ה-iPhone XS. שבב זה נושא 8 ליבות עבודה ו-7 ליבות לביצועים גראפיים ונחשב למהיר יותר ב-90 אחוז בהשוואה לדגם הקודם שלה. בחברה אף מתגאים כי יכולות העיבוד הגרפי קרובות לאלה של קונסולת ה-Xbox One S.

Rotating iPad Pro adjusting content to the orientation of the viewer.

שינוי נוסף שהציגה אפל הוא מעבר מחיבור ה-Lightning הקנייני שלה לחיבור USB-C הסטנדרטי, שינוי שטרם הגיע למכשירי האייפון שלה. החיבור החדש יאפשר שימושים נוספים כמו טעינה חיצונית של מכשירים וחיבור להתקנים סטנדרטיים הקיימים בשוק. החיסרון שאפשר לציין במעבר ל-USB-C הוא כי אפל החליטה להסיר את יציאת האוזניות הסטנדרטית כפי שכבר עשתה במכשירים שלה.

קרא עוד:  סדרת OfficeJet Pro החדשה הושקה בישראל

אפל גם הציגה עיצוב חדש לעט הדיגיטלי Apple Pencil, בעיקר בצד השימושיות. מעתה לא צריך יותר להטעין את העט בחיבור פיזי לטאבלט, אלא ניתן להניח אותו על ה-iPad Pro באזור מסוים שם הוא נתפס עם מגנט ונטען בצורה אלחוטית. המקלדת הנשלפת Smart Keyboard Folio מחליפה את קודמה ומציעה פתרון נוח לעבודה בתצורת מחשב נייד.

iPad Pro מגיע בנפחים של עד 1 טרה-בייט, זאת במקום 512 גיגה-בייט בדגם הקודם. מחירו מתחיל ב-799 דולרים בעוד דגם ה-12.9 אינץ' מתחיל ב-999 דולרים. ההשקה תתרחש ב-7 בנובמבר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.