ודאי רבים מכם נתקלתם במהלך השיווקי יוצא הדופן שפייסבוק נקטה בו בכדי לציין את חגיגות העשור לקיומה. בעוד שרבים שיתפו את סרטון התמונות האישי (Look Back) שהופק על ידי הרשת החברתית לרוב משתמשיה, היו שביקשו לקבל את סרטון התמונות של יקיריהם שלא זכו לראות אותו בעודם בחיים. ג’ון ברלין, שבנו הלך לעולמו לפני כשנתיים, עשה מאמצים רבים כדי שפייסבוק תכין סרטון כזה. בסוף השבוע האחרון נענתה פייסבוק לבקשת האב בחיוב.

ג'ון, אביו של ג'יס ברלין שהלך לעולמו בגיל 22, לא מחזיק בשם המשתמש והסיסמה של בנו, ולכן שלח בקשות ומכתבים באמצעות הדואר האלקטרוני להנהלת הרשת החברתית כדי שזו תכין את סרטון ה-Look Back מחשבון של בנו. המכתבים, לטענת האב, לא זכו לתגובה.

לאור זאת הכין האב סרטון יוטיוב, שהפך בזמן קצר לויראלי, בו הוא מספר את סיפורו, דומע ומבקש מהנהלת פייסבוק להגיב לבקשתו: "לא משנה לי אם תתנו לנו גישה לחשבונו, או שפשוט תעשו זאת בעצמכם", אמר האב בסרטון וביקש מהצופים לשתף אותו, למרות שלא חשב שזה יגרום לכך לקרות בפועל.

הויראליות של סרטון תחנוני האב השפיעה גם על פייסבוק ודובר הרשת החברתית פרסם, ביום ד' האחרון, כי החברה עובדת על הסרטון תמונות הפייסבוק עבור משפחת ברלין. בימים האחרונים נשלח סרטון התמונות ישירות לאב, והוא העלה אותו לחשבון היוטיוב שלו. עוד סיפר האב כי מארק צוקרברג, מנכ"ל פייסבוק, התקשר אליו ושוחח עמו באופן אישי: "הוא הודה לי שהפניתי את תשומת לבם לנושא", אומר האב. "הוא גם סיפר כי הם עובדים על תנאי פרטיות חדשים שיספקו פתרונות לאנשים שאיבדו אדם אהוב".

קרא עוד:  כרום 74 הושק: כך תפעילו מצב כהה במחשב כבר עכשיו

הנה סרטון ה-Look Back שהופק עבור הבן, ג'סי ברלין, בן 22 במותו:

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.