הרשת החברתית פייסבוק (Facebook) מתכוונת לשכלל את השמירה על פרטיות משתמשיה. בהודעה שפרסמה החברה בסוף השבוע האחרון, מסביר קצין הביטחון של החברה כיצד הרשת החברתית מתכוונת להגן על משתמשים שנמצאים תחת מעקב של האקרים שפועלים מטעם מדינה כזו או אחרת. בפייסבוק אמנם נמנעים מלהסביר כיצד מתקפות מסוג זה אלו מזוהות, אבל אנשי האבטחה שבים ומדגישים עד כמה פרטיות המשתמשים עומדת בראש סדר העדיפויות של החברה.

"החל מהיום, אנו נודיע לך אם אנו מאמינים שחשבונך נמצא 'על הכוונת' או שנפרץ על ידי תוקפים העובדים מטעם מדינה/לאום", נכתב בהודעת החברה. עוד נכתב כי בפייסבוק מאמינים שתקיפות מטעם ממשלה כזו או אחרת הן תקיפות 'מתקדמות ומסוכנות יותר מהאחרות' ויש להתגונן בפניהן בכל החשבונות המקוונים.

אלכס סטאמוס, נמנע, כאמור, מלספק פרטים וזאת כדי לא לחשוף את כלי האבטחה אתם עובדת החברה. עם זאת הוא ציין כי פייסבוק תתריע באמצעות הודעת אזהרה הדומה לזו המופיעה מטה, רק כשקיימות ראיות מוצקות שחשבון המשתמש נמצא תחת מתקפה.

 

הפתרון שמציעה החברה במקרים כאלה הוא אימות דו-שלבי: בעת כניסה לחשבון יקבל המשתמש מסרון עם קוד אישי. את הקוד יצטרך המשתמש להקליד במסך הכניסה ורק כך הוא יוכל להיכנס לחשבונו.

פרטיות מעל הכל?

האם המהלך החדש נועד להגן על משתמשים ממחלקות הסייבר של מדינתם? או שמדובר בהגנה על משתמשי פייסבוק מפני האקרים ממדינות אחרות? סביר להניח שפייסבוק מתכוונת להגן גם על אלה וגם על אלה, שכן עוד בפתח ההודעה מכריזה החברה כי "הגנה על חשבונות המשתמשים שלנו היא בעלת חשיבות עליונה בפייסבוק".

קרא עוד:  אפל תשלם עד מיליון דולרים לחוקרים שיחשפו פרצות במוצריה

ועם כל המאמצים של פייסבוק למנוע מזרים גישה למידע האישי שלכם, נחשדה החברה לא פעם בכך שהיא עצמה מחטטת בהודעות פרטיות של משתמשיה למטרות מסחריות. באחת הפעמים אף הוגשה על כך תביעה ייצוגית לבית משפט, דוגמה אחת למקרים רבים בהם פרטיות המשתמשים עומדת אל מול אינטרסים עסקיים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.