שמתם לב לזרם העדכונים הצבעוני בפייסבוק (Facebook) היום? הרשת החברתית הוסיפה תכונה חדשה, המאפשרת  לגוון את הסטטוסים שלנו בצבע רקע בולט ומודגש.

כדי להשתמש באפשרות החדשה, צריך קודם כל לעדכן את האפליקציה של פייסבוק (Facebook) לגרסתה האחרונה. אחרי כן יש להזין את הסטטוס הרצוי ואפשרויות הצבעים יוצגו מיד בעיגולים קטנים בתחתית השדה, שם יש לבחור את הגוון האהוב עליכם. יש צבעים חלקים או גם לצבעים מגוונים שמשלבים שני צבעים יחד.

נכון לעכשיו התכונה זמינה רק למשתמשי אנדרואיד, אך מי כל אחד  אמור להיות מסוגל לראות את ההודעות המסוגננות מכל מערכת הפעלה. דובר החברה כתב בקשר לפיצ'ר החדש: "אנו מוסיפים בהדרגה את השינוי כדי לעזור לאנשים להפוך את הודעות הטקסט שלהם ליותר ויזואלית. החל מהיום, אנשים יכולים לעדכן את צבע הרקע של הודעות הטקסט שלהם באנדרואיד".

מה יוצא מהחידוש לפסייבוק? הוספת הצבע יכולה לסייע לענקית להגדיל את מה שמכונה "שיתוף מקורי" של תוכן אישי ייחודי, בניגוד לשיתופים הרבים של מאמרי חדשות וקטעי וידאו וויראליים. פייסבוק כבר החלה בעידוד עדכוני סטטוס טקסטואליים כשהכניסה את התכונה big text, שמגדילה משמעותית את גודל הגופן אם הסטטוס קצר, מה שמזכה אותו ביותר תשומת-לב. שתי התכונות נראות ככאלו המנסות לגנוב קצת פוקוס מטוויטר (Twitter), שנחשבה עד היום לרשת החברתית היותר ממוקדת בטקסטים קצרים.

העדכון, שיצא השבוע ויפרש גלובלית בימים הבאים, ילך ויגדל בקרוב, כך שתתכוננו לאוסף חדשות הרבה יותר צבעוני, בין אם אתם אוהבים את זה או לאו.