פייסבוק (Facebook) מפתחת מערכת הפעלה עצמאית, שתוכל לשמש את מוצרי החומרה של החברה. בשלב הראשון, כוונתה היא להתקין מערכת הפעלה זו במוצרים קיימים כגון קסדות המציאות המדומה של אוקולוס (Oculus) ומסכים קיימים מסדרת הפורטל (Portal). בהמשך הדרך, ייתכן בהחלט שפייסבוק עשויה לנסות ולהתחרות בגוגל (Google) ובאפל (Apple) בשוק הטלפונים החכמים, אם כי יעברו עוד שנים בטרם תהיה מוכנה לכך ובינתיים אין לפייסבוק כל כוונה להסיר את האפליקציות הרשמיות שלה ממכשירים מבוססי אנדרואיד או iOS.

לפי הדיווח, בכוונתה של פייסבוק לגייס לא פחות מ-4,000 עובדים לפרויקט. אלו ישוכנו בחלל משרדי חדש בתוכו גם יוקם אולם תצוגה אליו יוזמנו לקוחות החברה בכדי להתנסות במוצרי חומרה חדשים. "אנחנו רוצים שבדור הבא יהיה לנו מקום", הצהיר אנדרו בוזוורת' (Andrew Bosworth), סגן נשיא תחום החומרה בפייסבוק. "אנחנו לא כולים לסמוך על השוק או על המתחרים שלנו כדי להבטיח שזה יהיה המצב. לכן אנחנו עומדים לעשות את זה בעצמנו".

זו איננה הפעם הראשונה שבה פייסבוק מנסה לנגוס חלק משמעותי יותר בשוק מערכות ההפעלה. למעשה, החברה כבר פיתחה והפיצה בעבר ממשק עבור אנדרואיד (לאנצ'ר) בשם Facebook Home שהחליף את עמוד הבית ותפריטי מערכת ההפעלה – ונכשל לחלוטין. כישלון זה נרשם בתקופה שבה דעת הקהל לגבי פייסבוק הייתה חיובית בהרבה, טרם פרסום רוב פרשיות הפרטיות הגדולות בהן הייתה החברה מעורבת.