פייסבוק הצהירה בעבר על כוונותיה לבנות רשת אינטרנט עולמית כשותפה בפרויטק Internet.org שהושק עוד ב-2013. מאז אותה הצהרה ועד היום כמעט ולא נחשפו התפתחויות בנוגע לדבר. כעת היא חושפת מטוס מיוחד, אשר לדבריה מסוגל להביא אינטרנט לכל נקודה בעולם.

הרחפן החדש פועל באמצעות טכנולוגיה סולרית שמכונה "אקילה" ומכאן גם נגזר שמו. הוא בעל מוטות כנפיים כשל מטוס בואינג 737 אך במשקל של 400 קילוגרמים בלבד הודות להנדסה מיוחדת ושימוש בסיבי פחמן. המטוס יוכל להקיף אזור מרוחק במשך 90 ימים ולספק קישוריות אינטרנט באמצעות טכנולוגיית לייזר במהירות של 10 ג'יגה-ביט בשנייה במרחב בגובה של 60 עד 90 אלף רגל.  פייסבוק עצמה מפתחת ומייצרת את הרחפן המיוחד, ובכוונתה לצרף אל הפרויקט חברות תקשורת, תעופה ותפעול על מנת להרחיב את הפרויקט לכמה שיותר מדינות.

"המטרה שלנו היא להאיץ את הפיתוח של סדרה חדשה של טכנולוגיות, אשר יכולות באופן דרסטי לשנות את הכלכלה של פריסת תשתית אינטרנט ברחבי העולם", אמרו בפייסבוק ומארק צוקרברג הוסיף בסטטוס משל עצמו: "המאמץ הוא חשוב ביותר בגלל ש-10 אחוזים מאוכלוסיית העולם אין כלל גישה לתשתיות האינטרנט וכדי לחבר את כולם באופן כלכלי, צריך טכנולוגיה חדשה לגמרי".

המתחרה לפרויקט הינה  גוגל, אשר הייתה הראשונה להכריז על פיתוח תכניות הקשורות בחיבור מדינות עולם שלישי לאינטרנט המכונה Project Loon, ומתבסס על אותו רעיון של פייסבוק רק ש את המטוס יחליפו בלונים באוויר, וכבר בוצעו מספר ניסויים בהצלחה.

קרא עוד:  זיכרון חדש של ווסטרן דיגיטל בתקן UFS 3.1 יהפוך את הטלפונים למהירים יותר