פייסבוק (Facebook) הכריזה על כלי חדש לחיפוש עבודה ביותר מ-40 מדינות, ביניהן גם ישראל. מדובר על פלטפורמה בשם Facebook Jobs שהחלה לפעול לפני fשנה בארה"ב ובקנדה, אשר מסייעת לחבר בין מעסיקים ועסקים קטנים לבין מחפשי עבודה באזור הרלוונטי אליהם.

לפי פייסבוק, בחודשים הקרובים מחפשי עבודה יוכלו למצוא משרות פתוחות בכתובת facebook.com/jobs דרך כניסה ללשונית Jobs ב-Marketplace, או באמצעות לשונית ייעודית של משרות בדפים עסקיים. לאחר שימצא המשתמש את המשרה המתאימה, הוא יוכל להגיש בקשת מועמדות שתכלול מידע מהיסטוריית התעסוקה שלו בפרופיל, ומידע נוסף מחשבון הפייסבוק, כאשר ניתן יהיה לערוך ולשנות את הפרטים האישיים לפני שליחה.

לאחר מכן תיפתח שיחה בפייסבוק מסנג'ר (Messenger) עם הדף העסקי, כך שהמועמד יוכל ליצור קשר ישיר עם המעסיק ולאשר את קבלת המידע שהועבר. עסקים יוכלו לראות רק מידע שהמועמד מספק להם ישירות, ורק מידע שזמין באופן ציבורי בפרופיל הפייסבוק שלו. כדי להישאר מעודכנים ניתן גם להירשם להתראות למשרות חדשות שמתפרסמות.

בתי עסק ומעסיקים שמחפשי עובדים יוכלו ליצור מודעות דרושים ישירות מהאתר שלהם עם פרטים כגון שם משרה, סוג משרה (מלאה, מתמחה, משרה חלקית), שכר ועוד. הצעות העבודה הללו יופיעו במספר מקומות בפייסבוק כולל בדף העסק, בפלטפורמת ​​Jobs, ב- Marketplace ובתזרים החדשות, שם יוכל בעל העסק אף לבחור לקדם את הפוסטים כדי להגיע למועמדים המתאימים. עסקים יכולים גם לנהל את הפניות ולתקשר עם המועמדים, לרבות תזמון ראיונות ושליחת תזכורות אוטומטיות, ישירות דרך ה-Messenger.

בפוסט שפרסם אלכס הימל, סגן נשיא לפעילות מקומית, הוא ציין שמאז 2011 פייסבוק השקיעה יותר ממיליארד דולר כדי לסייע לעסקים מקומיים לצמוח ולסייע לאנשים למצוא עבודה. בשנת 2018 בכוונת החברה להשקיע סכום דומה בצוותים חדשים, טכנולוגיה ובתוכניות חדשות.

Find a job using Facebook

פורסם על ידי ‏‎Facebook‎‏ ב- יום שלישי, 27 בפברואר 2018