פייסבוק ממשיכה ברדיפה המתמשכת אחר משתמשיה: אמש היא השיקה שירות חדש שיאפשר לאתר חברים בקרבת המיקום הגאוגרפי, בדומה לשירות Find MY Friends למשתמשי ה-iOS.

השירות החדש שייכנס בהדרגה לכל המשתמשים במהלך השבועיים הקרובים, מנסה להתחרות באפליקציות Tinder ו-Foursquare הפופולריות המציעות שירות זהה, ויודיע למשתמש על המצאות חבריו בקרבת מיקומו הגאוגרפי על ידי שליחת הודעה דחיפה (פוש) למכשיר. ניתן לשער כי שירות זה הוא עוד אחד מניסיוניתה של פייסבוק לקרב את הרשת החברתית שתהיה זמינה בעבור כלל המשתמשים בכל עת ובכל רגע נתון.

"הרעיון המרכזי של השירות הוא לאפשר לאנשים להיפגש בחיים האמיתיים ולא רק הווירטואליים" כך הסבירו ברשת החברתית. לטובת המשתמשים החוששים מפרטיותם, הודיעו בחברה כי יהיה ניתן לבטל את השירות בכל רגע נתון, או לסנן חברים ספציפיים עימם יהיה ניתן אף לשתף את המיקום. על מנת לאפשר את השרות החדש, יהיה על המשתמשים לנווט אל עבר סעיף More  באפליקציית המובייל ולאפשר את את האפשרות Nearby Friends, שתתווסף כאמור במהלך השבועיים הקרובים בהדרגה לכלל משתמשי הרשת החברתית. בנוסף, דאגו להבהיר ברשת החברתית כי השירות לא יתריע על מיקום חברים כגון בעבודה או בביתו של המשתמש. בעבר, פייסבוק השיקה שרות דומה, אך הפעם להבדיל מהשרות הקודם, המשתמשים יצטרכו לאשר מראש כי ברצונם שפייסבוק תאסוף מהם מידע גם כאשר אינם משתמשים באפליקציה.

קרא עוד:  נטפליקס חסמה את השימוש ב-AirPlay. התירוץ: "מגבלות טכניות"

Facebook-Nearby-Friends-Android

האם זהו עוד צעד של הרשת החברתית הגדולה בעולם בדרך לדעת כל פרט על חיינו? סביר להניח שכן. לאחרונה, פייסבוק רכשה מספר חברות  ביניהן חברת משקפי המציאות המדומה Oculus VR בסכום שנאמד על כ-2 למיליארד דולרים, בנוסף כמובן לרכישתה של אפליקציית המסרים הפופולרית WhatsApp בתמורה לסכום של כ-19 מיליארד דולרים.