כיצד אתם אוהבים לצרוך את החדשות שלכם? גלישה בדפדפן המובייל? אפליקציות ייעודיות? או אולי אפילו אפליקציית rss? הרשת החברתית פייסבוק (Facebook), הודיעה בסוף השבוע האחרון על שרות חדש, Instant Articles שמו, באמצעותו יופיעו כל החדשות האחרונות ישירות על הפיד שלכם במקום קישורים לאתרים חיצוניים כפי שהיה עד כה – כך מדווחת סוכנות הידיעות WSJ.

האפשרות החדשה אותה מתכננת להשיק כפי הנראה בחודש הבא, תגרום לכם להישאר צמודים אליה – אפילו בעת צריכת חדשות, שמטרתה לשלב אייטמים שלמים ישירות בפיד האישי שלכם, כאמור, במקום לינקים שיובילו למקורות חיצוניים. על ידי כך, מקווים ברשת החברתית, להשאיר את הגולשים צמודים אלייה – גם במחיר שייפגע כפי הנראה באתרי החדשות עצמם.

לפי שעה, כפיילוט ניסיוני בלבד, רק שלושה אתרים ייקחו חלק במהלך. בין האתרים ניתן למצוא את אתר החדשות New York Times הנחשב לבין אתרי החדשות הפופולריים ביותר בארה"ב, אתר הטבע National Geographic ואפילו את אתר הנונסנס Buzzfeed. עם זאת, ייתכן כי בקרוב תרחיב הרשת החברתית את הפרויקט ולא מן הנמנע כי נזכה לראות גם לא מעט אתרי חדשות ישראליים שיציפו את הפיד שלנו.

בנוסף, כחלק מהפרויקט, תוסר גם  האפשרות לפרסם פוסטים ממומנים לשם תפוצה רחבה יותר. במקום זאת מתכננים ברשת החברתית, לבסס מודל עסקי ופרסומי כנהוג בעיתונים ובירחונים. אגב, אם חשבתם כי פייסבוק תצא בידיים ריקות מהפרויקט,  תחשבו שוב: בכוונתה לגבות כ-30 אחוז מרווחי האתר המדובר וגם לגרום לכם לבלות יותר בפיד.