בספטמבר קבוצה של האקרים ניצלה פרצה בפייסבוק (Facebook) כדי להשיג גישה לא מורשית למיליוני חשבונות. אמש פרסמה החברה את הפרטים המלאים והסבירה מה המידע שנגנב ומי נפגע.

לפי הצהרת החברה, הפרצה התרחשה ב-14 בספטמבר אולם רק 11 ימים לאחר מכן גילו בפייסבוק פעילות חשודה. הפרצה נסגרה יומיים לאחר שהתגלתה והחברה פנתה לרשויות החוק בארה"ב בבקשה לפתוח בחקירה, זאת במסגרת תקנות ה-GDPR, הרגולציה להגנה על המידע.

פייסבוק אמרה כי ההאקרים גנבו מידע על 29 מיליון חשבונות פייסבוק, זאת להבדיל מ-50 מיליון חשבונות כפי שנאמר בתחילה. לכמחצית מהחשבונות ההאקרים הצליחו להשיג גישה לפרופיל ולמידע הבסיסי לרבות מייל ולטלפון. ב-15 מיליון חשבונות נוספים נגנבו גם פרטים נוספים כמו מיקום, מידע על המכשיר וחיפושים אחרונים.

מלבד ה-29 מיליון חשבונות, פייסבוק דיווחה על עוד מיליון חשבונות שהושגה אליהם גישה, אולם אלה לא נפגעו. עוד נאמר כי לא הועבר מידע מאפליקציות צד שלישי המחוברות לפייסבוק כמו גם לא נגנבו פרטים משאר מוצרי החברה כמו אינסטגרם (Instagram) או וואטסאפ (WhatsApp).

פייסבוק אמרה בהצהרה כי הודיעה לכל ה-30 מיליון חשבונות כי חשבונם נפרץ ומאפשרת לבדוק זאת באופן עצמאי, על ידי גישה לעמוד העזרה. בחלק התחתון בעמוד מודגש ברקע כחול אם חשבונכם נפגע.