בהודעה חריגה שהוציאה פייסבוק (Facebook) לתקשורת, היא הודתה כי פרצה שהתגלתה בשירות חשפה למעלה מ-50 מיליון משתמשים וחשש אמיתי לכך שהשתמשו בזהות שלהם.

הפרצה התגלתה ביום שלישי השבוע והיא נעוצה באפשרות חדשה שהוסיפה לפני כשנה, בה התאפשר למשתמש לצפות איך הפרופיל האישי נראה לאחרים. הפרצה אפשרה להאקר לקבל לידיו את מפתחות ההצפנה, כך שהוא אינו נדרש לסיסמה של המשתמש כדי להתחבר לחשבון. לטענת פייסבוק, לא מדובר בטעות מקרית, אלא בניסיון חדירה שנוצל על ידי ארגון או האקרים ולכן היא הודיעה על כך לרשויות החוק במדינה.

לעת עתה פייסבוק לא יודעת להעריך את ההשפעה או האם אכן נעשה שימוש במפתחות ההצפנה, אשר מאפשרים להתחזות ולצפות בכל התוכן האישי של המשתמשים. אלה שחשבונם בסכנה, פייסבוק שלחה הודעה או גרמה לניתוק יזום של המשתמש מהמערכת ודרשה להתחבר מחדש. לפי הערכות החברה מדובר הפרצה עלולה לסכן עוד 40 מיליון משתמשים נוספים.

"ביום שלישי גילינו שהאקר מנסה לנצל פגיעה טכנית כדי לגנוב מפתחות הצפנה שיאפשרו גישה לחשבונות של כ-50 מיליון אנשים בפייסבוק", כתב מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג בפרופיל האישי שלו. "אנחנו עדיין לא יודעים אם חשבונות אלה היו בשימוש ונוצלו לרעה, אבל אנחנו ממשיכים לבחון ונעדכן כאשר נדע יותר."

בשנה האחרונה הפרשות בפייסבוק מגיעות בצרורות: אחרי שנודע בחודש מרץ האחרון כי פייסבוק מכרה מידע על משתמשיה לחברה שהשתמשה בו לצורך הטיית תוצאות הבחירות בארה"ב, צוקרברג הודה כי הודלף מידע רב על רוב משתמשי פייסבוק.