כנס המפתחים השנתי, F8, של פייסבוק (Facebook) נפתח השנה עם החזון של מארק צוקרברג לעוד 10 שנים מהיום, בו הוא רואה כי טכנולוגיית המציאות המדומה והרבודה הולכת לתפוס חלק נכבד מחיינו, זאת לצד שימוש באינטליגנציה מלאכותית שתשולב ביישומים ומוצרים וקישוריות חופשית בכל העולם. אבל, הרבה לפני הגשמת השאיפות הללו והגשמתן, צוקרברג דיבר על פלטפורמת המסנג’ר (Messenger) ונראה כי שם החברה הולכת לרכז את מירב מאמצים בתקופה הקרובה.

וידאו ועוד קצת וידאו

מאז שנכנסה פייסבוק לתחום הוידאו, הסטטוסים זוכים לדבריה, לחשיפה ומעורבות גבוהה יותר של הגולשים. זו גם הסיבה שהרחיבה לכולם את אפשרות ה-Facebook Live ולזה היא מוסיפה היום את Live API, סט כלים שיאפשרו למפתחים להזרים וידאו ישירות לפייסבוק דרך הפרופיל האישי שלנו. כך הדגים צוקרברג על הבמה כיצד הרחפן של DJI (דגם Phantom 4 אם תהיתם) מעביר הזרמה של הוידאו בשידור חי. אבל זה לא נגמר ברחפן כי המפתחים יוכלו לנצל זאת להזרים תוכן ישירות ממצלמות דיגיטליות או מצלמות לבישות, מצלמות אבטחה או אפילו ממצלמת הרשת המחוברת לטלוויזיה או למחשב.

המסנג’ר של העסק

"מי אוהב לשוחח עם בית העסק" שאל צוקרברג כאשר חשף את הפרטים על היכולות החדשות של פלטפורמת המסנג’ר (M Platform), באמצעותה יוכלו בתי עסק ליצור צ’אט בוט (Bots for Messenger) שיתקשר עם הלקוח. כך הדגים כיצד צ’אט בוט של חנות פרחים יוכל לשוחח עם הלקוח, לקחת ממנו הזמנה, לקבל את הזר המבוקש, מספר הטלפון והכתובת למשלוח, כל זה בלי שהמשתמש נדרש להתקין את אפליקציית בית העסק או אף להתקשר. "לא תצטרכו להתקין אפליקציה או להזין כרטיס אשראי", אמר צוקרברג. "כדי להזמין מ-1-800-Flowers, אתה לא צריך למעשה להתקשר לעולם." אם תרצו לנסות, כתבו ל-F8 Bot או ל-CNN (דרך המסנג'ר) והבוט יענה לכם על מגוון נושאים.

קרא עוד:  גוגל משיקה גם בישראל את שירותי ההזרמה של YouTube Premium

עוברים לשימוש במספר הטלפון

המסנג’ר כבר מאפשרת התחברות דרך מספר הטלפון האישי – ממש כמו בוואטסאפ, אולם עד  כה, המפתחים לא יכלו לנצל אפשרות זו וכי נדרש חשבון פייסבוק פעיל על מנת לשלב בין יישומים לפלטפורמה. כעת החברה הכריזה כי מפתחי צד שלישי יוכלו להשתמש ב-Facebook Account Kit, כך שלא נדרש לספק הרשאות לחשבון הפייסבוק שלנו ולא לזכור משתמש וסיסמא לשירות בנפרד.

עוד אמר צוקרברג כי למעלה מ-60 מיליון משתמשים שולחים הודעות מידיות דרך אפליקציות פייסבוק ווואטספ ביחד, פי שלוש מכמות הודעות SMS הנשלחות מידי יום בעולם. במסנג’ר בלבד, ישנם מעל 900 מיליון משתמשים והיא האפליקציה הפופולרית השנייה בחנות ה-iOS בארה”ב ונחשבת לצומחת הכי מהר במדינה ב-2015, אף יותר מאפליקציית פייסבוק עצמה.