התחברות עם סיסמה facebook login password

בקרי שליטה הם אחד הצדדים החלשים בשימוש הנוכחי בטכנולוגיות מציאות מדומה ורבודה, אך פייסבוק (Facebook) עובדת על טכנולוגיה שעתידה לשנות זאת לחלוטין, כך דיווח בסוף השבוע האתר UploadVR. לפי האתר שישה חוקרים ב-'מעבדת המציאות' של פייסבוק, יחד עם סטודנט מאוניברסיטת רייס שבטקסס, יצרו אבטיפוס למכשיר לביש בשם Tasbi, שאמור לאפשר למשתמש לחוש עצמים ווירטואליים.

המכשיר, שהוצג לראשונה בוועידה העולמית לטכנולוגיית חישה שהתקיימה בטוקיו לפני כשבוע וחצי, דומה למכשירי מדידת דופק רפואיים, אך במקום לכלול מנגנון למדידת הדופק הוא מפעיל שילוב של לחץ ורטט מסביב לפרק כף היד, באופן שלפי המחקר אמור ליצור תחושה דומה לזו שיוצר מגע אמיתי.

לפי המחקר, שטרם פורסם במלואו – אם כי פייסבוק הבטיחה לעשות זאת בשבועות הקרובים – התחושה שיוצרים המחטים החלקים אמינה בהרבה מהאשליה האופטית שיוצרות תוכנות שמראות כאילו היד של המשתמש לוחצת על כפתור, נוגעת במכשיר או מחזיקה חרב למשל.

כרגע, האבטיפוס לא כולל טכנולוגיה למעקב אחר תנועות האצבעות של המשתמש, כך שעדיין יש צורך במכשיר נוסף שיעשה זאת – למשל מצלמות בקסדה או בחדר, או כפפה חכמה. עם זאת, פטנט שהגישה פייסבוק בתחילת השנה דווקא הציע דרך בה מכשיר לביש יכול לעקוב אחר תנועת האצבעות – על ידי שידור אותות המוחזרים מהשרירים ומאפשרים לזהות את התנועות בדרך לאצבעות.