אין משתמשים ששונאים שינויים כמו משתמשי הרשת-החברתית פייסבוק, ו"ציר הזמן" (Timeline) הוא השינוי העיצובי היסודי ביותר שעובר כרגע עמוד הפרופיל של רוב משתמשי הפייסבוק. אומנם ההחלה שלו התחילה בצורה מדורגת ותוך זמן קצר הוא ייכפה על כל משתמשי הרשת-החברתית הגדולה בעולם. כמעט כל שינוי עיצובי שנעשה בעבר לפייסבוק גורר אחריו התנגדות קולנית במיוחד בין אם זה באמצעות קבוצות מחאה או פרסומים של משתמשים אשר מתוסכלים מהשינוי.

הפעם נראה שבפייסבוק מנסים להמתיק מעט את הגלולה המרה (אנחנו דווקא אוהבים את ציר הזמן) עבור המשתמש הסולד משינויים ומשיקים את Timeline Movie Maker, אתר ייעודי אשר יוצר מהפרסומים, סרטונים, תמונות והמדיע הציבורי בפרופיל המשתמש סרטון חביב אשר זהה לסרטון התדמית "Introducing Timeline" אשר בו השתמשו בכנס F8 על-מנת להציג את העיצוב המחודש של דף הפרופיל.

יצירת הסרטון באמצעות האתר היא פעולה פשוטה ביותר וכל שיש לעשות הוא לאשר מתן הרשאה לאתר לגשת לפרוסומים שעל דף הפרופיל ולחיצה על הכפתור הירוק "Make Your Movie" וזהו. סרטון המבוסס על ציר-הזמן שלכם יווצר במספר דקות, תוך שימוש בפרסומים ציבוריים ואירועים חשובים שהתרחשו כמו החלפת מצב מערכת-היחסים, עבודה וכו'. לאחר יצירת הסרטון ניתן לבחור באחת מתוך חמש נעימות ולהסיר תמונות אשר אתם לא מעוניינים שיופיעו בסרטון. את סרטון ציר-הזמן שתיצרו ניתן כמובן לשתף ולחשוף אותו לשאר החברים שלכם.

קרא עוד:  גם טינדר עובדת על גרסה קלה למכשירים חלשים

ה-Timeline Movie Maker נוצר כפרוייקט משותף של פייסבוק וחברת הפרסום Definition 6 ואנו מאמינים כי הוא ישיג את המטרה ולא יעבור זמן רב עד שנראה את עמוד החדשות בפייסבוק מוצף בסרטוני ציר-זמן ואולי אף יגרום למספר משתמשים לאמץ בחיבה את דף הפרופיל החדש. נכון לעכשיו השפות בהם נוצר הסרטון הוא אנגלית, צרפתית, ספרדית וגרמנית.

וידאו: כך תראה התוצאה הסופית

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.