נראה שלפייסבוק לא די עם השינויים שהיא ביצעה בחודשים האחרונים בפרופילי המשתמשים כששינתה את עיצוב הפרופיל הישן לאותו טיימליין, ציר הזמן שהחברה הציגה בסמפטמבר בהמהלך כנס מפתחים שלה והיום כבר נמצא אצל כל משתמשי הפייסבוק. אך כעת, נראה שהחברה מפאלו אלטו, שרק לפני כמה ימים הפכה לציבורית וכעת נסחרת בנאסד"ק מנסה להכניס שינוי עיצובי חדש לעמודי הפרופיל של המשתמשים, כך עפ"י הדיווח באתר TPM. בטיימליין החדש, הפרטים האישיים שלנו כגון גיל, מקום עבודה, השכלה, מקום מגורים, השם שלנו וכו' יופיעו על תמונת ה-Cover ולא מתחתיה כמו באופן שהם מוצגים כיום.

שינוי נוסף הם לשוניות חדשות שיחליפו את הריבועים שהציגו בעזרת תמונות ממזוערות את החברים שלנו, תמונות, מפה (מקומות שביקרנו בהם) ודברים שאהבנו. לשונית חדשה שתווסף היא ה-Summary (תקציר/סיכום) שתכלול את כל האירועים החשובים בחיינו כגון מקום עבודה חדש, חתונה, טיול וכו', הוספת אירוע חשוב היא אמנם אופציה שהיום קיימת להוספה דרך לחיצה על "אירוע משמעותי" מהפרופיל ואז בחירה ממגוון אפשרויות או בהוספה לפי בחירתכם, אך הלשונית החדשה צפוייה לרכז את כל המידע הזה ולהציגו בצורה מסכמת ונוחה יותר.

הלשוניות החדשות בכלל וההצגה של הפרטיים האישיים על גבי תמונת הרקע בפרט צפויים לתת מראה נקי וקומפקטי יותר מבחינה ויזאולית שיתפוס פחות מקום על ציר הזמן שלנו ולא יעמיס על חלקו העליון של הפרופיל, ובעוד העיצוב החדש של ציר הזמן נראה די טוב אנו מאמינים כי זו לא תהיה הגרסה הסופית שכן בתמונת ההדגמה (בהמשך) אנו רואים שהטקסט שעל תמונת הקאבר הוא בהיר והתמונה עצמה בגוון כהה, מה שיכול ליצור כמה בעיות כמו לדוגמה מה קורה אם בתמונת הקאבר שלנו יש יותר שטח לבן מכהה? או שהתמונה פשוט יותר מורכבת מתמונה של חתול? בכל מקרה אנו בטוחים כי לפייסבוק יהיה פתרון לבעיות מהסוג הזה והתמונה המוצגת היא רק בשלב ניסיון (בטא) ויתכנו עדכונים ושינויים נוספים. מפייסבוק נמסר עבור האתר The Verge כי: "אנו יכולים לאשר כי זהו מבחן קטן, אך אין לנו שום דבר נוסף לשתף בשלב זה." לפי דברים אלו אנו מניחים כי בפייסבוק בוחנים את השינויים החדשים כבר עכשיו ואולי בקרוב נראה את השינויים האלו מגיעים אלינו לפרופילים.

קרא עוד:  צילום רטרו: עם האפליקציות האלה תפיקו תמונות איכותיות בשחור-לבן

בתמונה: לפני ואחרי השינויים הצפויים: